YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mültecilere mahkeme kararıyla tuvalet imkanı!
Ülkelerindeki sığınmacılara tuvalet imkanı bile vermeyi iş gören Fransızlar, Calais şehrindeki sığınmacıların bir bölümüne ancak mahkeme kararıyla tuvalet imkanı verecek.
Mültecilere mahkeme kararıyla tuvalet imkanı!
17 Ağustos 2017 / 16:47 Güncelleme: 17 Ağustos 2017 / 16:56

Fransa'nın Calais şehrindeki sığınmacıların bir bölümü için yerel mahkeme kararıyla tuvalet ve temizlik imkanları sağlandı.

Lille yerel mahkemesinin, sığınmacıların Fransa'dan İngiltere'ye geçiş güzergahında olan ülkenin kuzeyindeki Calais şehrinde bulunan yaklaşık 700 sığınmacı için geçen günlerde "temizlik imkanlarının sağlanması gerektiği" kararı, yerel yetkilerce yerine getirildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İTİRAZ ETMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı ve Calais şehir yönetiminin haziran ayında karara yaptığı itiraza rağmen Fransa Danıştayı temmuz ayında itirazı reddetti.

YAKIN ZAMANDA SAYI ARTACAK

Yerel makamlar, bölgede 10 tuvalet ve 5 temiz su kaynağının sığınmacıların kullanımına sunulduğunu, yakın zamanda bu sayının artırılacağını bildirdi.

DAĞITILAN KAMPA SIĞINMACILAR GERİ DÖNMÜŞTÜ

Calais'de "Jungle" olarak bilinen ve yaklaşık 8 bin kişinin kaldığı sığınmacı kampı sağlık koşullarının yetersizliği gerekçe gösterilerek geçen ekim ayında dağıtılmış, sığınmacıların bir kısmı ülkenin çeşitli yerlerindeki geçici barınma merkezlerine yerleştirilirken bir kısmı Calais'ye geri dönmüştü.

@
 // sezer
Bizim vatanimizda yasayipda kötüleyen ve hep avrupayi öven gavurlar, medeniyetmis lan 29 yildir almanyada yasiyorum medeniyet görmedim burda...
17 Ağustos 2017 22:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler