YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mültecilere karşı 'taciz' karalaması asılsız çıktı!
Almanya'da mültecilere yönelik skandalların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de mültecilerin kadınlara yönelik saldırılarına dair şikayetlerin planlı bir karalama kampanyası olduğu ortaya çıktı.
Mültecilere karşı 'taciz' karalaması asılsız çıktı!
30 Ocak 2016 / 20:00 Güncelleme: 30 Ocak 2016 / 20:04

Tartışmaların fitilini Köln'de yılbaşı akşamında yaşandığı iddia edilen taciz olayları ateşlemişti. Taciz ve gasp iddiasıyla polise toplam 516 şikayet gittiği öne sürülmüştü.

Aynı gece Hamburg, Berlin, Frankfurt, Stuttgart ve Bielefeld polisine de çeşitli şikayetler gittiği belirtildi. Ne var ki, tüm bu şikayetlerin uydurma ve organize bir eylem olduğu anlaşıldı.

Daha birkaç gün önce Berlin'de 13 yaşındaki bir kız çocuğunun mülteciler tarafından tacize uğradığına dair iddialar ortaya atılmış, ancak polisin yaptığı araştırmada, kızın gece arkadaşının evinde kaldığı ve böyle bir olayın vuku bulmadığı ortaya çıkmıştı.

Huffington Post'ta yer alan habere göre; ailesinden kaçan ya da sorunları olan kişiler kullanılarak, polise mülteciler hakkında uydurma şikayetlerde bulunuluyor. Olayın medyaya yansıması üzerine de mültecilere yönelik karalama kampanyaları başlıyor.

Gazetede Berlin ve Köln başta olmak üzere birçok büyük şehirde bu şekilde organize eylemlere rastlandığı belirtildi. Örneğin Saksonya'da 29 yaşındaki bir kadın, aşırı sağcı Pegida'nın yönlendirmesiyle, taciz edildiğini iddia ederek polise başvurdu. ancak olayın uydurma olduğu ortaya çıktı.

Bavyera'da ise taciz iddiasıyla 3 mülteci gözaltına alındı. Ancak kısa sürede suçsuz oldukları anlaşıldı. Polis, gazeteye yaptığı açıklamada kendilerine çok sayıda hayali ve yalan vakanın iletildiğini, bunlarla ilgilenmekten, gerçek olaylara yeterince ilgi gösteremediklerini belirtti.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler