YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mullen: Amacımız Kaddafi'yi...
ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen, BM Güvenlik Konseyi kararınca Libya'ya başlatılan operasyonla ilgili soruları yanıtladı. Kaddafi güçlerinin Bingazi'de durdurulduğunu kaydeden Mullen "Kaddafi'yi devirmek gibi bir hedefimiz yok"dedi.
Mullen: Amacımız Kaddafi'yi...
20 Mart 2011 / 14:14 Güncelleme: 20 Mart 2011 / 15:48

ABD Genelkurmay Başkanı Michael Mullen, koalisyon güçlerinin bundan sonraki aşamada Libya'da Muammer Kaddafi'nin tedarik yollarını keseceğini söyledi.

Mullen, CNN televizyonuna verdiği demeçte, Kaddafi güçlerinin savaş yeteneğini kırmak amacıyla, koalisyon güçlerinin hava saldırılarında bundan böyle tedarik yollarını hedef alacağını belirtti.

Muhaliflerin yakınındaki hava savunma sistemleri ve zırhlıların vurulmasından sonra tedarik yollarını kesmeye çalışacaklarını ifade eden Mullen, Kaddafinin "Güçleri Trablus ile Bingazi arasında epeyce dağınık vaziyette. Yarından itibaren lojistik desteği kesmeye çalışacağız" dedi.

"AMACIMIZ KADDAFİ'Yİ DEVİRMEK DEĞİL"

ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Mike Mullen, BM Güvenlik Konseyi kararı uyarınca Libya'da uçuşa yasak bölge uygulanmasının, operasyonlar sonucunda başarıyla başlatıldığını, operasyonlar sayesinde ayrıca Libya Lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlerin, muhaliflere saldırılarının durdurulduğunu söyledi.

NBC'nin "Meet the Press" programında soruları yanıtlayan Mullen, operasyonun amacının, BM Güvenlik Konseyi kararının uygulanmasıyla sınırlı olduğunu, Kaddafi'yi devirmek gibi bir hedefinin bulunmadığını söyledi. Mullen, Kaddafi'nin kendi geleceği için "gereken kararları almak zorunda kalacağını" ifade etti.

Libya uçaklarının artık havalanmadıklarının görüldüğünü, operasyonlarda Libya'nın hava savunma sistemlerinin de büyük ölçüde devre dışı bırakıldığını kaydeden Mullen, "24 saat içerisinde operasyon önemli derecede gelişmeler sağladı, Kaddafi güçleri Bingazi'de durduruldu" dedi.

Mullen, Kaddafi güçlerinin kimyasal silah kullandığına dair bir belirti olmadığını da ifade etti. Mullen ayrıca, koalisyon güçlerinin operasyonları sonucu sivil kayıp meydana geldiğine dair bir bilginin ulaşmadığını kaydetti. 

ABD'nin, Bahreyn'deki gelişmeleri de izlediğini belirten Mullen, buna karşın, "her ülke farklı" dedi.

AA

73 milyon ?
 // Davut
Bu ülke nüfusunun %50'si erkek ve % 99'u da müslümanmış. İşte bu koskoca bir yalanmış ortaya çıktı. Hepsi kadın bile olamaz! Acınası zavallı bir millete dönüşmüşüz. Bir tane asker çıkartamadık. Bu millet bundan daha aciz bir duruma düşmemiştir. Üç tane çocuk yapacakmış aileler niye? Köle olsun diye! Nerede cihad ruhu, nerede kaliteli asker müslümanlar. Allah bize acısın! Çıkıp da bağırıp çağırmayın sağa sola. Kimse size inanmaz bundan sonra. ...
20 Mart 2011 17:59
Rezillik
 // Davut
Bize bu adamı kötü gösterip bunu indireceğiz deniliyor, sonra yetkili birisi çıkıp, bizim öyle bir amacımız yok diyor. Şimdi bizim yetkililer ile Arap Birliği ne diyecek? Bu nasıl iş Allah aşkına! İşte sapıklarla arkadaşlık edersen birgün sen de onlar gibi olursun değil mi? Bunu İslam alemine izah edemezler! Şimdi İslam devletleri yönetimleri bitmiştir. Buna bizim hükümette dahil tabi! Böyle bir rezalet az bulunur!...
20 Mart 2011 17:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler