YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhammed Ali'nin son anları
Dün hayata gözlerini yuman efsanevi boksör Muhammed Ali'nin son kez görüntülendiği fotoğraf ortaya çıktı. Ayrıca kızı son anlarını anlattı.
Muhammed Ali'nin son anları
05 Haziran 2016 / 11:44 Güncelleme: 05 Haziran 2016 / 11:47

Muhammed Ali 32 yıl boyunca parkinson hastalığıyla mücadele ettikten sonra 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. Tüm zamanların en büyük boksörü Perşembe günü solunum yetmezliğiyle hastaneye yatırılmıştı.

YARDIM ETKİNLİĞİNE KATILMIŞTI

Efsanevi boksör Muhammed Ali'nin ölümü tüm sevenlerini yasa boğarken, Ali'nin kamusal alanda görüldüğü son fotoğraf da günyüzüne çıktı. Son olarak 8 Nisan'da Arizona'nın Phoenix kentindeki Celebrity Fight Night adlı yardım etkinliğine katılan Muhammed Ali, gecenin ilgi odaklarından biri oldu.

1-20160605114508.jpg

Ali’nin sağlık durumunun iyi olmadığı biliniyordu.Muhammed Ali, geçtiğimiz yıl zaman zaman hastaneye kaldırılmış ve tedavi görmüştü.

30 DAKİKA KALBİ ATMAYA DEVAM ETTİ

Kızı Hana, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Ali’nin son anlarıyla ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Efsane boksörün organları durdurduktan sonra kalbi 30 dakika boyunca atmaya sürdürmüş.Hana’nın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Tüm organları durdu ama kalbi atmayı bırakmadı. 30 dakika boyunca… Kalbi atmaya devam ediyordu. Kimse böyle bir şey görmedi."

Güzel insan
 // Rasim DUMAN
Eskilerin "hüsn-ü hâtime" dedikleri şeyin bir başka veçhesi ve mânâsı da, öldükten sonra insanların onun arkasından güzel sözler söylemeleri ve dua etmeleri olsa gerek. İsminin izzet ve haysiyyetine uygun yaşadı. ALLAH (C.C.) taksirâtını affetsin ve mekânı Cennet olsun inşallah....
05 Haziran 2016 Pazar 13:29
ÖMÜR DEDİĞİN
 // ismail emre
Bir insan ömrü 80 yıl baz alınsa bunun 35 yılı uykudur 15 yıl çocukluktur 15 yıl yaşlılıktır kalan ömür hayatın en çok tadını çıkarma dönemi 15 yıldır...bunun içinde yaşanır her tecrübe ama biz 80 yıl koca ömür deriz gerçeği es geçeriz......
05 Haziran 2016 Pazar 12:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler