YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhammed Ali toprağa verildi
Efsane boksör Muhammed Ali, Cave Hill Mezarlığı’nda ailesi ve yakınlarının katıldığı törenle toprağa verildi.
Muhammed Ali toprağa verildi
10 Haziran 2016 / 23:18 Güncelleme: 10 Haziran 2016 / 23:20

Efsane boksör Muhammed Ali geçtiğimiz Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Muhammed Ali için, dün 1960 yılında profesyonel kariyerinin ilk maçını kazandığı Freedom Hall’da ilk tören gerçekleştirilmişti. Muhammed Ali’nin cenaze namazını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende ABD’deki Müslüman toplumunun önderlerinden İmam Zaid Şakir kıldırmıştı.

Muhammed Ali için ikinci bir tören ise bugün gerçekleştirildi. Muhammed Ali’nin cenazesi evinden alınarak doğup büyüdüğü Louisville kentinde dolaştırıldı. Muhammed Ali’nin cenazesi Louisville’deki efsane boksörün adını taşıyan cadde boyunca taşınarak çocukluğunun geçtiği mahalleye son kez getirildi.

Uzun bir konvoyun eşlik ettiği korteji binlerce vatandaş da izledi. Muhammed Ali’nin cenazesinin geçiş yaptığı cadde üzerinde bulunan vatandaşlar, cenaze aracının üzerine çiçek atarak efsane boksöre olan sevgilerini dile getirdi. Muhammed Ali’nin cenazesi Cave Hill Mezarlığı'nda, sadece ailesi ve yakınlarının katılım gösterdiği törenle toprağa verildi.

Muhammed Ali için son olarak “KFC Yum! Center”da anma töreni düzenlenecek. Törende ABD eski Başkanı Bill Clinton’un da konuşma yapması bekleniyor.

foto-550.jpg

Hüsn-ü hâtime
 // Rasim DUMAN
Güzel insandı, güzel ve kahramanca yaşadı ve güzel irtihâl eyledi. Dualarımızı hakediyor ; Cenâb-ı Hak (C.C.) taksiratını af ile, mekânını Cennet ; ona olan muhabbetimiz hürmetine de bize şefâatçi eylesin inşallah. Kahraman Cumhurbaşkanımız'ın bu cenâze merâsimine iştirak etmesi son derece isâbetli olmuştur. Son İstanbul ve Midyat patlamalarının, Onun bu cenâzeye katılmasını önlemeye müteveccih yapıldığını zânnediyorum. TÜRKİYE için muazzam bir PR oldu hiç şüphesiz....
11 Haziran 2016 Cumartesi 03:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler