YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhaliflerin neden sokakta yattığı belli oldu!
Türkiye'nin başlattığı Fırat Kalkanı operasyonuyla Cerablus'ta kontrolü ele alan muhaliflerin sokakta yatmalarına yönelik bir asker "Biz işgalci değiliz, biz Suriye'nin kendi evlatlarıyız ve evlerin camından içeriye bile bakmıyoruz." dedi.
Muhaliflerin neden sokakta yattığı belli oldu!
26 Ağustos 2016 / 20:32 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 20:33

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türkiye'nin desteğiyle Cerablus'a giren ve bölgeyi DAEŞ'ten geri alan muhalif birliklerin sokaklarda uyuduğu görüldü. Bunun nedenini ise bölgedeki bir asker şu ifadelerle açıkladı; "Biz işgalci değiliz, biz Suriye'nin kendi evlatlarıyız ve evlerin camından içeriye bile bakmıyoruz."

Türkiye'nin Cerablus'tan DAEŞ'i temizlemek için başlattığı operasyon tüm hızıyla sürerken, harekata katılan muhalif birliklerin Cerablus'a batı ve güney cephesinden girdi. ÖSO güçleri, Cerablus ilçe merkezinde kontrolü ele geçirdi. Harekat sırasında TSK'da can kaybı olmazken, iki ÖSO mensubu şehit oldu.

KONTROL TAMAMEN ÖSO'DA

Cerablus ilçe merkezi de Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolüne geçti. ÖSO, saat 19.30'dan itibaren Cerablus'un tamamını ele geçirdiğini açıkladı. Operasyonun ardından ilçeye giren muhalif askerilerin sokakta uyuduğu anlarsa dikkatleri çekti. Sokakta uyumalarının nedenindeki detay ise dikkatleri çekti.

​Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre muhalif asker, bölgedeki evlere girmemek üzere kesin emir aldıklarını ve ilk aşamada bahçelere dahi yaklaşmayacaklarını açıkladı. Diriliş Postası'ndaki habere göre; DAEŞ'in girdiği her kasabada evleri yağmaladığını hatırlatan yerel kaynaklar, Özgür Suriye Ordusu'nun hiç kimsenin evine yanaşmadığını dile getirdi. Cerablus'a giren muhaliflerden Abdülaziz, "Biz işgalci değiliz, biz Suriye'nin kendi evlatlarıyız ve evlerin camından içeriye bile bakmıyoruz. Buraya işgal etmeye, yağmalamaya gelmedik, burayı teröristlerden temizleyip hürriyetine kavuşturmak tek amacımız" dedi.

 // Vatan sevgisi imandandır!
Kobanide,şırnakta sağda solda insanların evlerine zorla tecavüz edip kendini özgürlük savaşçısı ilan edenler insanlık görsün!Not:başlık bir hadisi şerif değilse de manalı güzel bir sözdür......
26 Ağustos 2016 23:42
iman
 // erol yiğitoğlu
Allhuekber...
26 Ağustos 2016 Cuma 23:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler