YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhaliflerden Halep'te Esed'e darbe
Halep'in batısında bulunan Cemiyet ez-Zehra semtinin girişinde Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı bir binayı muhalifler, tünel kazarak yerleştirdikleri patlayıcılarla havaya uçurdu.
Muhaliflerden Halep'te Esed'e darbe
04 Mayıs 2016 / 03:56 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 09:14

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Halep'in Fethi Operasyonu'na bağlı Nureddin ez-Zenki, Özgür İslami Tugayı (Liva Hürriye el İslamiye), Sukur el-Cebel ve Ceyş el-Mücahidin, Halep'in batısında bulunan Cemiyet ez-Zehra semtinin girişinde Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı bir binayı, tünel kazarak yerleştirdikleri patlayıcılarla havaya uçurdu.

3 NOKTANIN KONTROLÜ SAĞLANDI

Patlamada 30 rejim askerinin yaşamını yitirdiği, muhaliflerin Cemiyet ez-Zehra semtinin girişindeki stratejik öneme sahip 3 noktada kontrolü sağladığı kaydedildi. Kaynaklar, çatışmalarda muhaliflerin iki tankla üç doçkayı imha ettiğini bir doçkayı ele geçirdiğini aktardı.

Leyramun, Beni Zeyd ve Raşidin semtlerinde muhaliflerin bölgelerine saldıran Esed güçlerinin büyük zayiat vererek püskürtüldüğü bildirdi. Cemiyet ez-Zehra semti çevresinde şiddetli çatışmaların sürdüğü, rejime ait savaş uçaklarının da bölgedeki muhaliflerin mevzilerini bombaladığı öğrenildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler