YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhaliflerden Esed'e en ağır darbe
Muhaliflerden Esed'e en ağır darbe
21 Nisan 2015 06:46
Beşar Esed yönetimine son zamanların en büyük darbesi vuruldu, 3 kente 200 kayıp verdiği öğrenildi.

Muhaliflerin Suriye'de rejim askerlerine yönelik operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Beşar Esed yönetimi, son günlerde muhalif grupların baskısı nedeniyle bir çok askerini kaybetti.

IslahHaber'de yer alan bilgiye göre; Halep, Deraa ve Eriha'da saldırılarını şiddetlendiren muhalif güçler, dün Esed safında 200 askerin öldürüldüğü bildirildi.

Muhalif gruplara yakınlığı ile bilinen Eldorar haber sitesi, Nusret Cephesi'nden iki savaşçı düzenlemiş olduğu şehadet operasyonları sonucunda onlarca rejim askeri öldürüldü.

Nusret Cephesi üyesi iki mücahidin, yarım saat rejim askerleri ile çatışma yapıp yakınlarına sızmayı başardı. Sızma sonrasında üzerlerinde bomba yüklü kemerlerini patlattı. Patlamada 60 Şebbiha öldürüldü. Nusret Cephesi Eriha'daki saldırıları üstlendi.

Öte yandan Nusret Cephesi savaşçıları dün gece, Eriha'da rejim askerlerinin karargah olarak kullandığı bir hastane ve okula baskın düzenledi, baskın sonucunda bir çok Esed askeri öldürüldüğü belirtildi.

Suriye yerel kaynakları, Suriye'nin Halep, Eriha ve Deraa bölgelerinde muhalif grupların baskınları sonucunda, 200 şebbiha ve Şii askerin öldürüldüğünü duyurdu.

Fetih Ordusu'nun, gün boyunca sadece Eriha bölgesinde, rejim karargahlarına düzenlenen baskınlar sonucu, 100'den fazla rejim askerin öldürüldüğü bilgisini paylaştı

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler