YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhaliflerden ateşkes oyununa ret
Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Yüksek Müzakere Komitesi'nin başkanı Riyad Hicab, mevcut şartların barış görüşmeleri için uygun olmadığını söyledi
Muhaliflerden ateşkes oyununa ret
05 Mart 2016 / 22:04 Güncelleme: 05 Mart 2016 / 22:08

Suriye'de muhaliflerin oluşturduğu komitenin başkanı Riyad Hicab, Fransa, İngiltere ve Almanya Dışişleri Bakanlarıyla görüşmesi sonrası düzenlediği basın toplantısında Suriye ordusu ve Rusya'nın yüzlerce kez ateşkes ihlali gerçekleştirmişken, barış masasına oturmayacaklarını söyledi.

Ateşkes ihlallerinin barış için en büyük engel olduğunu söyleyen Hicab'ın, Suriye'de kuşatma altındaki şehirlerde ciddi insani krizler yaşandığını ve bölgeye yardımların yapılmadığını bildirdi.

TALEPLERİMİZ YERİNE GETİRİLMEDİ

Hicab, "Daha önce kuşatma altındaki bölgelere yardım sağlanması ve tutukluların serbest bıraılmasını istemiştik ama bu taleplerimiz yerine getirilmedi" dedi. Barış görüşmelerinin tamamen rafa kaldırılmasından bahsetmenin uygun olmayacağını da belirten Hicab, "Barış görüşmelerinin hiç gerçekleşmeyeceğini söylemek için henüz erken. Kendi komitemizin askeri kanatlarıyla görüştükten sonra kararımızı vereceğiz" diye konuştu.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, geçen ay ertelenen Cenevre görüşmelerinin 9 Mart’ta yeniden başlayacağını açıklamıştı.

 

DÜNYA GÜNDEMİ

Rusya
 // Adıyaman'lı Akın
Rusya'ya hiç güven olmaz...
06 Mart 2016 03:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler