YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhalifler: ABD fitneye sebep oluyor, onları istemiyoruz!
Muhammed Fatih Tugayı Askeri Komutanı Zuheyir İstanbuli, ABD’nin bölgede varlığının fitneye sebep olduğunu söyledi. İstanbuli, ABD askerlerinin operasyona dahil olmasının ardından 650 muhalifin cepheden ayrıldığını belirtti.
Muhalifler: ABD fitneye sebep oluyor, onları istemiyoruz!
20 Eylül 2016 / 07:45 Güncelleme: 20 Eylül 2016 / 11:28

Kuzey Halep'te Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile birlikte IŞİD ve PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye karşı mücadele eden muhalif gruplardan Muhammed Fatih Tugayı Askeri Komutanı Albay Zuheyir İstanbuli, ABD askerlerinin bölgede fitneye sebep olduğunu ve 650 savaşçının sırf bu sebeple cepheden ayrıldığını belirtti.

İKİ BÖLGEDEN GİRDİLER

ABD ordusundan 60 askerin 13 araçla, Çobanbey ve Havar bölgelerinden muhalif bölgelere giriş yaptığını belirten İstanbuli, sahada bulunan tüm muhalif grupların ve savaçıların Amerikalıların varlığından rahatsız olduğunu belirtti.

Albay İstanbuli ayrıca “ABD'lilerin sürekli dürbün ve elektronik araçlarla gözlem yaptıklarını, sıfır noktada bulunmadıklarını” ifade ederek muhaliflerin de ABD askerleriyle omuz omuza çatışmak istemediğini ABD tarafına ilettiğini kaydetti.

TÜRKİYE'Yİ YALNIZ BIRAKMAYIZ

Muhalif komutan, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada ABD'lilerin sahaya dahil olduğu andan itibaren yüzlerce savaşçının operasyondan ayrılma yönünde karar aldığını söyledi. Ancak muhalif savaşçıların, Türkiyeyi yalnız bırakmama adına Türk ordusuna güvenerek devam ettiklerini vurgulayan İstanbuli, ABD'nin de amacının TSK'yı yalnız bıraktırmak olduğunu ifade etti.

IŞİD EL-BAB DAN ÇEKİLİYOR

“Bayram sonrası başlayan Fırat Kalkanı üçüncü dalgasında ilerleyişimiz devam ediyor” diyen İstanbuli, El-Bab'dan IŞİD militanlarını Rakka-Mekken yönüne çektiğini, büyük bir aksilik olmaması halinde El-Bab'ın özgürleştirileceğini sözlerine ekledi.

 

YENİ ŞAFAK 

ABD'nin karakteri
 // Ramazan
ABD'nin kalleşlik yapmaması, fabrika ayarlarından kurtularak mert davranması beklenemez. Kore'de kalleşlik yapmamış mıydı?
...
20 Eylül 2016 Salı 18:55
finenin kaynağı batı ve abd..
 // atiker
türkiye abd ile suriyede oparasyon yapıyoruz u terk etmesse dostlarını kaybeder itibar zedelenmesi yaşar orda esada karşı savaşan grupların tepkisi büyür abd nin amacı zaten bu türkiyeyi ortadoğuda itibarsızlaştırmak ışıt ypg onların projesi incirlikten abd ye kısıtlama getirilmeli pyd bölgelerine girilmeli taki kuzey ıraka kadar olan sınır temizlenmeli olmassa hiç bir şey değişmez korkunun ecele faydası yok nerden ince ordan kırılır abd nin bize daha ne düşmanlıklar etmesini bekliyoruz.....
20 Eylül 2016 Salı 13:04
Algı ya bak geleceği öğren
 // Nezir
Ülkemizin geleceğini algı operasyonlarını okuyarak anlayabilirsiniz.İşin en korkunç yanı Devletin ilgili Kurumlarının bunu okuyamaması hatta görememesidir. Devletin acilen bu duruma el atması gerekmektedir.İçişleri Bakanımız Sn.Soylu’nun bunu yapacağını umuyorum. Bir sosyalistin cenazesine tam karşısında olması gereken bir patron neden TV. kanalını kalabalıklar toplamakla görevlendirsin. Bunlar ileride yasal olmayan bir toplanmanın bir provasımı şüphesindeyim....
20 Eylül 2016 Salı 12:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler