YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhalefet meclisi kapattı
Muhalefet meclisi kapattı
10 Eylül 2010 21:25
Muhalefet milletvekilleri Parlamentoda eylem yaparak, meclisin çalışmasını engelledi.

Ukrayna'da, muhalefetteki Yuliya Timoşenko Bloku (BYuT) üyesi milletvekilleri, Parlamentoda eylem yaparak, meclisin çalışmasını engelledi.

Ukrayna Parlamentosu "Verhovna Rada"da sık sık görülen kürsü işgallerine, bugün bir yenisi eklendi. Eski Başbakan Yuliya Timoşenko'nun liderliğindeki BYuT'a mensup milletvekilleri, tasarruf tedbirlerini protesto etmek amacıyla kürsüye erişimi engelleyerek, bu günkü oturumu iptal etmeyi başardı.

Meclisin kapılarını sandalyelerle kapatan muhalefet milletvekilleri, taleplerine olumlu cevap alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirterek, salona girmek isteyen milletvekillerine izin vermedi. Oturumun gerçekleşmediği parlamentoda bir sonraki oturum, salı günü yapılacak.

BYuT üyesi milletvekilleri, Viktor Yanukoviç yönetiminin, Uluslararası Para Fonundan alınacak 15 milyon dolarlık kredinin önkoşulu olan, doğalgaz fiyatlarının 2 kat artırılması ve kadınların emeklilik yaşının 55'den 60'a çıkarılması kararlarını protesto etmek için meclisin çalışmalarını engelliyor. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler