YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mübarek'in sağlık durumu
Mübarek'in sağlık durumu
30 Aralık 2012 22:12
Eski Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in sağlık durumunun kötüleştiğine ilişkin iddialar yalanlandı.

Mısır İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Cezaevleri İdaresi Müdürü Muhammed İbrahim, perşembe akşamı Tura Hapishanesindeki hastaneden Meadi Askeri Hastanesine kaldırılan Mübarek'in sağlık durumunun kötüleştiğine dair kendisine herhangi bir bilgi ulaşmadığını söyledi.

İbrahim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mübarek'in sağlık durumu nedeniyle askeri hastaneye kaldırıldığını, iyileşmesi halinde tekrar Tura Hapishanesine gönderileceğini ifade etti.

Hastaneye getirilmesinden bu yana Mübarek'in sağlık durumunun büyük ölçüde ''stabil'' olduğunu ifade eden Meadi Askeri Hastanesi yetkilileri, Mübarek'in sağlık durumunun kötüleştiği iddialarını yalanladı ve yapılan tetkiklere göre Mübarek'in hayati tehlikesinin  bulunmadığını, hastanede bulunduğu son 3 gün içinde herhangi ciddi bir komplikasyon ile karşılaşılmadığını belirtti.

Mübarek'in 3 kaburgasında yaşa bağlı olarak gözlenen ve daha önce meydana geldiği öğrenilen kırıkların yanı sıra akciğerlerinde de su toplandığı ve iltihap tedavisine başlanacağı bildirildi.

Mısır Başsavcısı, Mübarek'in sağlık durumu raporlarını inceledikten sonra, durumu düzelinceye kadar Kahire'deki Meadi Askeri Hastanesine nakledilmesine karar vermişti.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler