YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Moskova'da "Kur'an-ı Kerim festivali"
Moskova'da "Kur'an-ı Kerim festivali"
27 Mart 2016 21:25
Rusya'nın Başkenti Moskova'daki Merkez Camisinde "Kur'an-ı Kerim festivali" düzenlendi.

Rusya Müftüler Konseyi ve Rusya Müslümanları Dini İdaresi tarafından organize edilen etkinlikte, çocuklar arası Kur'an-ı Kerim okuma yarışması, İslami kitaplar sergisi veçeşitli seminerler düzenlendi.

Hat sanatı sergisinin de açıldığı etkinliğe katılanlar, camide muhafaza edilen Hz. Muhammed'in saç telini ziyaret etme imkanı buldu. 

Rusya Müftüler Konseyi yetkilisi Güzel Mubinova, gün boyu devam eden "Kur'an-ı Kerim" festivaline yaklaşık 10 bin kişinin katılmasının beklendiğini söyledi.

Mubinova, "İnsanlar sabahtan akşama kadar camiyi ziyaret edebiliyor. Kur'an okuma yarışmasında en küçük katılımcı 5 yaşındaydı. Her yaştan insana hitap eden bir etkinlik" dedi. 

Karina Şamilevna isimli katılımcı "Moskova'da bu türlü Kur'an-ı Kerim etkinliklerinin düzenlenmesi çok önemli buluyorum. Bu sayede insanlar camiye gelerek hem ibadet edebiliyor hem de İslam'ı öğreniyor" diye konuştu. 


AA

Yanlış terim
 // Rasim DUMAN
Bahse konu faaliyetlerin "festival" olarak vasf ve târif edilmesini, Kur'an-ı Kerim'in izzet ve mehâbetine aykırı buluyorum. Kelimelerin seçimine herkes dikkat etmeli. Bununla beraber, hüsn-ü niyet ile yapılan bu faaliyetlerde emeği geçen herkese de tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum....
27 Mart 2016 Pazar 21:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler