YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısırlı Bakan, İsrail'in çocuk katliamını böyle savundu
Mısır Dışişleri Bakanı Şükri, İsrail'in Filistinli çocukları öldürmesinin terör olup-olmadığıyla ilgili soruya, "Uluslararası mutabakat olmadan terör olarak nitelendirilemez" dedi.
Mısırlı Bakan, İsrail'in çocuk katliamını böyle savundu
22 Ağustos 2016 / 18:28 Güncelleme: 23 Ağustos 2016 / 07:08

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, İsrail'in Filistinli çocukları öldürmesinin terör olarak nitelendirilip-nitelendirilemeyeceği ile ilgili bir soruya, "Uluslararası mutabakat olmadan terör olarak nitelendirilemez." dedi.

Mısır'da yayın yapan El-Vatan gazetesi'nde yer alan haberde, Üniversite imtihanında farklı alanlarda ülke birinciliğini kazanan öğrencileri Dışişleri Bakanlığı'nda kabul eden eden Şükri, öğrencilerin sorularını cevapladı. 

Mısır halkının Filistin davasına başından beri destek olduğunu ve bundan sonra da olmaya devam edeceğini dile getiren Şükri, "Filistin davası İsrail'in siyasi iradesi, uluslararası arenanın tutumu ve Filistinlilerin dayanma gücü gibi farklı sebeplerle doğrudan orantılı son derece zor bir dosyadır. 

TERÖR OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ

Filistinlilerin dışa bağlı olmayan bir ekonomilerinin olmasını temenni ediyoruz. Arap ülkelerinin gücüne güç katan bir Filistin devletinin kurulması için BM ile işbirliği içindeyiz." İfadelerini kullandı.

Öğrencilerin, "İsrail'in Filistinli çocukları öldürmesi terör değil mi?" şeklindeki soruya Şükri, "Uluslararası mutabakat olmadan terör olarak nitelendirilemez. Devlet terörü diye bir tanım var. 

Devletler sınırları dışındaki halklara karşı veya sınırları içinde kendi halkını bastırmak için siyasi çerçevede bu tür uygulamalara gidiyor." cevabını verdi.

kuklalar
 // ülker
darbeyle getirtilmiş yönetime oturtulmuş israilin abd nin ve batının kuklası piç işte ağa babaları ne söylerse onu demekten başka ne yapabilir...
22 Ağustos 2016 23:00
 // Ya İstiklal Ya İstiklal!
Senin de kimlere hizmet ettiğin belli!Üst aklın terör derse terör dersin değil derse demezsin bu kadar basit.Üst aklı kullananlar kendi aklını kullanamazlar,aynı içimizdeki çarkçılar gibi!!!...
22 Ağustos 2016 18:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler