YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mısır'ın siyasi işlerine müdahale etmiyoruz"
"Mısır'ın siyasi işlerine müdahale etmiyoruz"
13 Ekim 2013 22:34
Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı Heniye, "Hükümetimiz ve Hamas, hiçbir Arap ülkesinin özellikle de Mısır'ın askeri ve siyasi işlerine müdahale etmiyor" dedi.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye, Mısır'ın askeri ve siyasi yönden iç işlerine karıştıkları yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Hükümetimiz ve Hamas, hiçbir Arap ülkesinin özellikle de Mısır'ın askeri ve siyasi işlerine müdahale etmiyor" dedi..

İçişleri Bakanlığına bağlı Milli Güvenlik Biriminin mezuniyet töreninde konuşan Heniye, Mısır'ın iç işlerine karıştıkları yönünde sürekli tekrarlanan iddialar olduğunu hatırlatarak "Kardeş Arap ülkelerinin özellikle de Mısır'ın güvenlik işlerine karışmamız mümkün değil. Hiçbir ülkede de askeri veya siyasi rolümüz yok" diye konuştu.

Heniye, Gazzelilerin güvenliğini sağlamak için çaba gösterdiklerini ifade ederek, mezun olan emniyet mensuplarının, bu uğurda mücadele edeceklerini vurguladı.

Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin askeri darbe ile görevden uzaklaştırılmasının ardından Refah Sınır Kapısı'nın kapatılması,  Mısır ordusunun güvenlik gerekçesiyle sınırdaki tünelleri yıkması veMısır medyasında Hamas'a yönelik, ülkede Müslüman Kardeşler Teşkilatına destek olmak amacıyla askeri faaliyetlerde bulunduğu yönündeki iddialar, Gazze ve Mısır yönetimi arasında gerginliğe yol açmıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler