YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'daki gösteriler kana bulandı!
Mısır'daki protesto gösterileri devam ediyor... Şimdiye kadar gösterilerde ise en az 20 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor...
Mısır'daki gösteriler kana bulandı!
29 Ocak 2011 / 12:22 Güncelleme: 29 Ocak 2011 / 13:50

Protestocularla güvenlik güçleri arasında çatışmalara sahne olan Mısır'ın başkenti Kahire'de bir hastaneye 30 cesedin getirildiği bildirildi.

El Damardaş hastanesinden bir yetkili, hastaneye getirilen cesetlerden birinin 7, birinin de 4 yaşında çocuklara ait olduğunu söyledi.

GÖSTERİLER DEVAM EDİYOR...

Mısır'ın başkenti Kahire'de dün gece boyunca süren gösterilerde çok sayıda iş yeri yağmalandı ve askeri araçlar yakıldı.

Kahire'de gösteriler bugün de devam ederken dün Tahrir meydanına gelen ordu birliklerinin meclisin önünde, valilik ve ana arterlerde konuşlandıkları görüldü.

Kahire'deki dün gece süren olaylarda halkın askerler lehinde sevinç gösterilerinde bulunmalarına rağmen, Tahrir meydanında ve opera binası yakınlarında iki askeri cip ile bir zırhlı personel taşıyıcının yakıldığı gözlendi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre ABC Bank, Arap-Afrika Bankası, çeşitli bankalara ait ATM'ler ile Kahire'nin arka semtlerindeki bir çok mağazanın şubeleri yağma edildi. Göstericilerin dün akşam yaktıkları iktidardaki Ulusal Demokrasi Partisi'nin binasındaki yangının hale sürdüğü gözleniyor.

Askeri birliklerin, şehir merkezinde halkla yakın diyalog içinde hareket ettikleri görülürken, kentin bazı yerlerinde, yakılan araçların yolları kapaması nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı görülüyor.

Mübarek'in bugün kurulacak yeni hükümet hakkında yapacağı açıklama Mısır halkınca merakla bekleniyor.

Ülke genelinde dün saat 11.00 itibariyle kesilen cep telefonu bağlantısı bugün açıldı. İnternet bağlantısıysa bazı kentlerde açılmasına karşın ülke genelinde halen erişim sorunları yaşanıyor. (AA)

TORUN FİRAVUNLAR YIKILIYOR !
 // SALİH
Diliyoruz bu direniş Mısıra hürriyet getirir diğer krallarında ayağını kaydırır Ortadoğu israilin işkencesinden abd nin sömürüsünden çıkar bağımsızlıklarına, kurtuluşlarına vesile olur.Abd Türkiyenin kurtulmaması için bütün kozlarını oynuyor dost gözüküp altdan bildiğininin bir fazlasını yapıyor yıllarca bizide uyutmuş kendine köle etmiş fakat 8 yıldır azda olsa oyunu bozuldu. Ha gayret arap kardeşler iffetlice ölünki zilletle yaşamak zorunda kalmayın....
29 Ocak 2011 11:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler