YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da utanç veren karar!
Mısır'da, 528 sanığın idam cezasına çarptırıldığı davada dosyayı karara bağlayan mahkeme, 37 kişi hakkında verilen idamı onayladı, 491 kişinin cezasını ise müebbet hapse çevirdi.
Mısır'da utanç veren karar!
28 Nisan 2014 / 10:38 Güncelleme: 28 Nisan 2014 / 11:57

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Minya Ceza Mahkemesi, "şiddete teşvik ve karakollara saldırı" iddiasıyla yargılanan darbe karşıtı 683 kişi hakkında ilk kararını açıkladı. Aralarında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii'nin de bulunduğu darbe karşıtı 683 kişi hakkında daha idam kararı veren mahkeme dosyayı müftüye sevketti.

Mahkeme, 683 kişi hakkında verilen idam hükmüne ilişkin kararın 21 Haziran'da sanıkların yüzüne okunmasına karar verdi.

Kararın temyiz yolunun açık olduğu ifade edildi.

Karar karşısında sanık ailelerinden bazıları bayılırken, "Hasbunallahu ve nimel vekil (Başımıza gelecek her türlü belâ ve musibete karşı Allah bize yeter. O, ne güzel dost ve ne güzel bir vekildir)" haykırışları duyuldu.

İdam kararının ardından mahkeme çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Mısır yasalarına göre, idam dosyaları mahkeme kararının ardından müftüye gidiyor. Müftünün görüşü alındıktan sonra karar tekrar mahkemeye gönderiliyor ve burada sonuca bağlanıyor.

 

AA

 

İNSANLIK
 // Trabzonlu Zeynep
Mısırda İNSANLIK ve ADALET Can Çekişiyor. Heyyy Dünya, İNSANLIK VE ADALET Mısırda çok büyük bir yara aldı. Ölüyor görüyormusunuz. Göremiyormusunuz Vah Vah YAZIK SİZE. YUH OLSUN SİZE, SESİNİZ Mİ KISILDI , SESİNİZ Mİ KESİLDİ....
28 Nisan 2014 Pazartesi 16:41
israilin var oluş..
 // alemci
nedenlerinden biri mısırdaki kendilerinin emrinde olan iktidardır yıllardır mısırı zülumla bu adamlar yönetiyor kendi öz benliklerine dönmeleri halinde israilin ortadoğuda varoluşunun en büyük destekcisi ortadan kalkar batı ve abd buna asla müsade etmez....
28 Nisan 2014 Pazartesi 11:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler