YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da son durum...
Mısır'da son durum...
17 Aralık 2011 16:00
Mısır'da sivil yönetim çağrısı ile gösteri yapan muhalifler ile askeri polis arasındaki çatışmalar devam ediyor

Mısır'da sivil yönetim çağrısı ile gösteri yapan muhalifler ile askeri polis arasındaki çatışmalar yer yer devam ederken, Abdul Menem Riyad Meydanı'nda toplanan bir grup protestocu, Tahrir Meydanı'nın kontrolünü tekrar ele geçirmek üzere hazırlık yaptığı gözleniyor.

Askeri polis, meydanda bulunan çadırları ateşe verdikten sonra geri çekilirken göstericilerin tekrar meydana girmek üzere belirli noktalarda toplandıkları öğrenildi.

Yarın Partisi Lideri Eymen Nur, Yüksek Askeri Konsey'e çağrıda bulunarak, askerin hızlı bir şekilde görevini devrederek, yönetimden ayrılması çağrısı yaptı.

El Karame (Onur) Partisi Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Hamdin Sabbahi ise Twiter hesabından yaptığı açıklamada, barışçıl gösterilere karşı güç kullanılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı adaylarından Arap Birliği eski Genel Sekreteri Amr Musa da, olaylar üzerine seçim kampanyasını durdurduğunu açıklayarak, Yüksek Askeri Konsey tarafından kurulan Danışma Kurulu toplantısına katılmayacağını kaydetti.

Göstericilere karşı şiddet kullanılmasını protesto eden Hür Mısır Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hayri, Kahire Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mümtaz Abdulfettah ve Vasat Partisi Lideri Abdul Ala Madi Danışma Kurulu'ndan istifa ettiklerini açıkladılar. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler