YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da seçim karmaşası!
Mısır'da seçim karmaşası!
19 Haziran 2012 17:58
Mısır cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun gayrı resmi sonuçlarına dayanarak zaferini ilan eden Muhammed Mursi'nin ardından, eski rejimin son başbakanı Ahmed Şefik cephesinden de benzer bir açıklama geldi.

Medyada yer alan gayrı resmi sonuçların doğru olmadığını savunan Şefik'in seçim kampanyasının müdürü Ahmed Sarhan, seçimlerin ikinci turunu yüzde 51.5 oy alarak kazandıklarını öne sürerek "Mısır'ın gelecek cumhurbaşkanı Ahmed Şefik'tir" dedi.

Müslüman Kardeşler ile bazı medya kuruluşlarının Mursi'yi kazanmış gibi gösterdiklerini, hızlı bilgi verme gayretinde olan medyanın asılsız sonuçlar ile Mursi'yi birinci ilan ettiğini ileri süren Sarhan, bazı bölgelerde oyların yeniden sayılması için itirazda bulunduklarını açıkladı.

Sarhan, kendilerine ulaşan bilgilere göre Şefik'in seçimi kazandığını savunarak, kamuoyunun asılsız sonuç ilan edenlere karşı dikkatli olmasını istedi.

Mısır'da 16 ve 17 Haziran tarihlerinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Mursi ve Şefik yarışmış, gayrı resmi sonuçlara göre Mursi zaferini ilan etmişti.

Resmi sonuçların Perşembe günü açıklanacağı belirtiliyor. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler