YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da İhvan avı devam ediyor
Mısır'da İhvan avı devam ediyor
27 Eylül 2013 07:53
Mısır'da, güvenlik güçlerinin 5 ilde 19 Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) lider ve mensubunu gözaltına aldığı bildirildi.

Güvenlik güçleri, Nil Deltası'ndaki El-Garbiye ilinde İhvan lider ve yöneticilerinden 4 kişiyi, savcılığın haklarında "halkı şiddete teşvik, trafiği engelleme ve güvenliği bozma" suçlamasıyla çıkardığı tutuklama kararı gereği gözaltına aldı.

Bunların, Eymen Muhammed eş-Şeyh, devlet memuru Halid Muhammed Kalkile ile avukatlar Abdussettar Ali el-Kadi ve Muhammed Celal Semek olduğu ifade edildi.

Beni Suveyf ilinde de güvenlik güçleri, İhvan liderlerinden Muhammed Akl'ı evine baskın düzenleyerek, İhvan kadrolarından 2 kişiyi de Beni Suveyf iline bağlı El-Vasiti kentindeki bir kontrol noktasında gözaltına aldı.

Bunun yanında İhvan mensupları Seyyid Abdulfettah, Muhammed Seyyid Abdulfettah, Rıdvan Akile Rıdvan ve Ali Akile Rıdvan, Ahmed Selim Kamil Said ve devlet memuru Muhammed Atiyyetullah Zayid'in de gözaltına alınanlar arasında bulunduğu bildirildi.

El-Minye ilinde İhvan kadrolarından 5 kişinin, Usvan ilinde de eski milletvekillerinden Muhammed İvad'ın gözaltına alındığı belirtildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler