YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da Filistin konulu toplantı yapıldı
Mısır'da Filistin konulu toplantı yapıldı
11 Ocak 2016 06:44
Fas Dışişleri Bakanlığı, Filistin meselesine destek bulma yolunun Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden (BMGK) geçtiğini vurguladı.

Mısır'ın başkenti Kahire'de Arap Birliği merkez binasında Fas, Ürdün ve Filistin'in katılımıyla bakanlar düzeyinde düzenlenen toplantıda, Filistin meselesi ele alındı.

Fas Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi'nin de katıldığı toplantıda konuşan Fas Dışişleri Bakanlığı temsilcisi Mübareke Buıde, Filistin meselesine destek sağlanması için konunun BMGK gündemine alınması gerektiğini ifade etti.

Buıde, Filistin halkının ve yönetiminin meşru hakların müdafaası konusunda atacağı tüm adımlarda Fas’ın yanlarında olacağını belirtti. 

Filistin yönetiminin, halkı için uluslararası himaye talep etmesiyle ilgili olarak Buıde, bu talebin geçici bir çalışma olduğunu ve bunun bağımsız Filistin devletinin kurulmasının önünü açacak müzakere çerçevesinin oluşturulması için harcanan çabanın önüne geçmemesi gerektiğini kaydetti.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler