YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da darbe karşıtlarına müdahale: 1 ölü
Mısır'da darbe karşıtlarına müdahale: 1 ölü
09 Kasım 2014 21:36
Mısır'da güvenlik güçlerinin Beni Süveyf kentinde düzenlenen darbe karşıtı gösterilere müdahalesinde 1 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Hareketi'nden yapılan açıklamada da Vasiti ilçesine bağlı Meymune köyünde gerçekleştirilen darbe karşıtı yürüyüşlere güvenlik güçlerinin müdahale ettiği, çıkan olaylarda göğsünden ve karnından yaralanan Abdullah Radi en-Nab (25) adlı bir kişinin öldüğü belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Yoğun Bakım Merkezi Başkanı Halid el-Hatip, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beni Süveyf'teki müdahalede 1 kişinin öldüğünü, 2 kişinin yaralandığını söyledi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, "Hakkında yakalama kararı olan terör örgütü İhvan unsurlarına yönelik düzenlenen operasyonda gruptan bir kişi emniyet güçlerinin üzerine ateş açtı. Polislerin karşılık vermesi sonucu eylemci hayatını kaybetti, 3 kişi gözaltına alındı" denildi. Açıklama ölen kişinin 25 yaşındaki Nab olup olmadığı hakkında ise bilgi verilmedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler