YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da çatışma sürüyor: 10 ölü, 210 yaralı
Mısır'da çatışma sürüyor: 10 ölü, 210 yaralı
05 Temmuz 2013 21:49
Mısır Sağlık Bakanlığı, ülke genelindeki çatışmalarda ölü sayısının 10’a yükseldiğini bildirdi. Yaralı sayısı ise 210 olarak açıklandı.

Mısır Sağlık Bakanlığı sözcüsü Halid El Hatib, ülke genelinde Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarları, karşıt gruplar ve güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmaların bilançosu ile ilgili bilgi verdi. El Hatib, ülke genelindeki olaylarda şimdiye kadar resmi rakamın 10 ölü, 210 yaralı şeklinde olduğunu söyledi.

Mısırlı yetkili, 4 kişinin Mursi taraftarlarının Cumhuriyet Muhafızları binası önünde askerlerin ateş açması sonucu öldüğünü kaydetti.

Bu arada Mısır’ın İskenderiye şehrinde devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarları ile karşıt gruplar arasında yaşanan çatışmalarda resmi olmayan rakamlara göre 307 kişinin yaralandığı ifade ediliyor. Çatışmaların devam ettiği kaydediliyor.

Mursi taraftarları ile karşıt göstericiler arasında Tahrir meydanın yakınındaki 6 Ekim köprüsünde çatılma yaşanıyor. Göstericiler bir birine taş ve havai fişek atıyor. Çatışmalarda silahların da kullanıldığı gelen bilgiler arasında.

CİHAN

23:05
 // CESUR ASKER
An itibarı ile, Mısır ordusundan ayrılıp, Mursi yanlısı halkın içine giren cesur ve yiğit askerler, halkın omuzlarında taşınıyor. Kendi halkına kurşun sıkmayan askerler, itiatsizlik eylemine girmiş durumda. Ayrıca, Mursi nin 2 saat içinde serbest bırakılacağına dair Mısır kaynaklı twitler uçuşuyor....
05 Temmuz 2013 23:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler