YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da bombalı saldırı
Mısır'da bombalı saldırı
23 Şubat 2016 16:37
Sina'da düzenlenen bombalı saldırıda 1 asker öldü, 2 asker yaralandı

Mısır'ın kuzeydoğusunda bulunan Sina bölgesinde askeri birliği hedef alan bombalı saldırıda 1 askerin öldüğü, 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kerem el-Kavadis mevkisi yakınında piyade birliklerinin geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 1 asker öldü, 2 asker yaralandı. 

Bölgenin güvenlik kordonu altına alındığı ve başka patlayıcıların bulunma ihtimaline karşı uzmanların çevrede incelemelerde bulunduğu aktarıldı. 

Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmazken, Mısır resmi makamlarından ise henüz olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ülkenin Kuzey Sina bölgesinde, Kasım 2014'te terör örgütü DAEŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını "Sina Vilayeti" olarak değiştiren "Ensar Beyt el-Makdis" adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor. 

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Kuzey Sina olmak üzere birçok ilde "terörist" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik, "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri" gerekçesiyle operasyonlar yapıyor. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler