YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da bombalı saldırı
Mısır'da bombalı saldırı
29 Ocak 2016 07:16
Mısır'ın Kuzey Sina iline bağlı El-Ariş kentinde güvenlik güçlerine ait zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırıda iki polisin hayatını kaybettiği, beşinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Ariş kentinin orta kesiminde güvenlik güçlerine ait zırhlı araca bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda iki polis yaşamını yitirdi, beşi yaralandı. Yaralanan polisler, ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

Mısırlı yetkililerden saldırıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Saldırının sorumluluğunu, Twitter'daki paylaşımlarında üstlenen DAEŞ yandaşları, saldırıda bir yüzbaşı, bir üsteğmen ve iki askerin öldüğünü, bazılarının da yaralandığını ileri sürdü.

Ariş kentinde önceki gün de güvenlik güçlerine yönelik bombalı saldırıda beş asker ölmüş, 12'si yaralanmıştı.

Ülkenin Kuzey Sina bölgesinde, Kasım 2014'te terör örgütü DAEŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını "Sina Vilayeti" olarak değiştiren "Ensar Beyt el-Makdis" adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların bölgede etkin olduğu belirtiliyor.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Kuzey Sina olmak üzere birçok ilde "terörist" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik, "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri" gerekçesiyle operasyonlar yapıyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler