YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mısır ve BAE, Libya'ya müdahale etti" iddiası
"Mısır ve BAE, Libya'ya müdahale etti" iddiası
27 Ağustos 2014 23:24
Libya Milli Genel Kongresi, "Mısır ve BAE uçaklarının başkent Trablus'ta sivilleri hedef aldığına dair kanıtları" UCM'ye sunacağını açıkladı.

Libya Milli Genel Kongresi (MGK), "Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait savaş uçaklarının, başkent Trablus'a saldırı düzenlediğine" dair kanıtları Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) sunacağını bildirdi.

MGK Sözcüsü Ömer Humeydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Libya'nın egemenliğini ihlal eden Mısır ve BAE aleyhinde bir takım önlemler alınacağını söyledi.

Söz konusu önlemlerin, yarınki MGK oturumunda açıklanacağını belirten Humeydan, yönetimin "Mısır ve BAE uçaklarının, başkent Trablus'ta sivilleri hedef aldığına dair kanıtları" UCM'ye sunacağını ifade etti.

ABD basınında çıkan bazı haberlerde, "Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), ABD'nin bilgisi dışında, Libya'daki silahlı grupları hedef aldığı" öne sürülmüş, ABD Dışişleri Bakanlığı da bu iddiaları doğrulamıştı.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri de önceki gün, ülkeyi ziyaret eden Libya Genelkurmay Başkanı Abdurrezzak en-Nazuri, Temsilciler Meclisi Başkanı Ukeyla İsa ve Dışişleri Bakanı Muhammed Abdulaziz'le ortak basın toplantısı düzenlemiş ve ülkesinin, Libya'da askeri operasyona katıldığı iddialarını reddetmişti.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler