YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır ordusu katliam yaptı: 200 ölü, 4 bin 500 yaralı
Mısır'da güvenlik güçlerinin darbe karşıtı protestoların yapıldığı Rabiatul Adeviyye meydanındaki göstericilere müdahalesi sonucu 120 kişi öldü,4 bin 500 kişi yaralandı.
Mısır ordusu katliam yaptı: 200 ölü, 4 bin 500 yaralı
27 Temmuz 2013 / 13:00 Güncelleme: 27 Temmuz 2013 / 14:53

Güvenlik güçleri Baltacıların da desteğiyle Rabiatul Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı göstericilere ateş açıp, gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahale sonrası 200 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 4 bin 500 kişi yaralandı.

Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki sahra hastanesi basın sözcüsü Yusuf Tal'at, yaptığı açıklamada, geceden bu yana devam eden olaylarda ölü sayısının 200'e çıktığını, yaralıların da 4 bin 500'ü bulduğunu belirtti.

Hastane yetkilileri de yaralılardan 300'ünün polisin kullandığı gerçek mermiyle başından ya da göğsünden vurulduğunu, çok sayıda ağır yaralı olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini belirttiler.

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Keskin nişancı iddiası

Öte yandan Hürriyet ve Adalet Partisi'nin (HAP) "Hürriyet ve Adalet Portali" isimli resmi internet sayfası bazı keskin nişancıların Rabiatul Adeviyye meydanı yakınındaki Ezher Üniversitesine bağlı Davet Fakültesi binasına çıkarak göstericilerin üzerine, hedef gözeterek gerçek mermiyle ateş ettiği iddia etti.

Sitenin haberinde, ayrıca polislerin Rabiatul Adeviyye meydanından Medinetu'n-Nasr Mahallesi'ndeki sigorta hastanesine getirilen onlarca yaralıyı gözaltına aldığı bildirildi.

Görgü tanıkları meydandakilerin güvenlik güçlerine kaldırım taşlarıyla karşılık verdiğini ve zırhlı araçların meydana girmesini engellemek için barikatlar kurduğunu söyledi.

Polisin meydana açılan Nasır City'deki çevre caddelerden de göstericilere müdahale ettiği ve zaman zaman gerçek mermi kullandığı iddia edildi.

Meydandaki gösterilere katıldıktan sonra evlerine dönen bazı göstericilere ise Ramses Meydanı ve 6 Ekim Köprüsü'nde saldırı düzenlendi.

Saldırılardan dolayı Kahire'nin doğusu ile batısını birbirine bağlayan 6 Ekim Köprüsü trafiğe kapatıldı.

20:45
 // ATEŞE BENZİNLE GİTMEK
Cuntacılar, büyük bir akıl tutulması ile bu katliam ile sonlarını erkene almışlardır. Döktüktükleri kanda boğulacaklar! Allah'ın ve tüm inananların laneti üzerlerine olsun!...
27 Temmuz 2013 20:45
şerefsiz
 // maliki
Şerefsiz AB ve ABD buda darbe değil değilmi?...
27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler