YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır mahkemesinden flaş karar: Hamas Hareketi'nin...
Hamas Hareketi, Mısır yargısının "Hamas'ın terörist örgüt" olduğu yönünde verdiği kararı iptalini "önemli gelişme ve olumlu adım" olarak değerlendirdi.
Mısır mahkemesinden flaş karar:  Hamas Hareketi'nin...
06 Haziran 2015 / 12:01 Güncelleme: 06 Haziran 2015 / 13:47

Hamas yöneticilerinden İsmail Rıdvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mısır yargısının Hamas hakkındaki hükmünün ilgasını memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

Mahkemenin bu kararıyla Mısır'ın Filistin meselesinde oynadığı rolü muhafaza edeceğini ifade eden Rıdvan, kararı, "Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki ilişkilerin yeniden düzenlenmesi, ablukanın kaldırılmasına katkı sağlaması ve Hamas ile Mısır yönetimi arasındaki ilişkilerin ortak çıkarlar temeline dayalı şekilde güçlendirilmesi için önemli bir gelişme ve olumlu bir adım" olarak nitelendirdi.

Kahire Acil İşler İstinaf Mahkemesi, bugün, Kahire Acil İşler Mahkemesi'nin Hamas Hareketi'nin "terörist örgüt" olduğu yönündeki kararını iptal etti.

Kahire Acil İşler Mahkemesi, 28 Şubat'ta Hamas'ın "terör örgütü" olarak kabul edilmesine karar vermişti. "Devlet Davaları Kurulu" ise 11 Mart'ta karar itiraz etmişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler