YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır, iddiaları yalanladı
Mısır, iddiaları yalanladı
29 Nisan 2010 14:08
Mısır''dan zehirli gaz yalanlaması...

Mısır, Gazze sınırındaki Filistinlilerin kullandıkları tünellere gaz pompaladığı iddiasını yalanladı.

Adı açıklanmayan bir istihbarat yetkilisi, güvenlik güçlerinin bu hafta başında bazı tünellerin girişlerini havaya uçurduğunu, Mısır'ın tünellerin kullanılmasını önlemek için bu uygulamayı rutin olarak yaptığını söyledi.

Yetkili, bu patlamalarda çıkan yangının içerideki oksijeni emmiş ve Filistinlilerin bu yüzden boğulmuş olabileceklerini iddia etti.

Hamaslı yetkililer dün akşam, Mısır güvenlik güçlerinin sınırdaki kaçakçılıkta kullanılan tünellere gaz pompaladığını, 4 Filistinlinin öldüğünü söylemişlerdi.

El Cezire televizyonunun internet sitesindeki haberde de ölenlerin sayının 5'e yükseldiği, yaralananların sayısının 8 olduğu bildirilmişti.

Mısır-Gazze sınırındaki tüneller, Hamas'ın bölgenin kontrolünü ele geçirdiği 2007'den beri İsrail ve Mısır'ın ablukası altındaki Gazze'nin ekonomisi için hayati önem taşıyor.

Mısır, silah kaçakçılığında da kullanılan tünelleri kapatması için baskı altında bulunuyor.
AA

ZULME RIZA ZULÜMDÜR !
 // ADEM
Mısır İsrailin oyuncağı olmamalı o insanlar aç susuz nasıl yaşayacaklar o tuneller gıda transferi için kullanılıyor onları ölüme mahkum eden israilin yalanlarına aldanmamaları lazım.Mısır şu anda her geçen gün geriliyor zamanla imha olduğunu fark edecek fakat geç olacak yaptığı ihanetler akibetleri olacak şuna üzülürüm o devletteki masum insanlarda aynı akıbeti yaşarlar."Eden bulur İnleyen ölür" et bul dünyası şimdiye kadar şaşmamış bundan sonrada...
29 Nisan 2010 17:24
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler