YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mısır eskisi gibi olmayacak"
"Mısır eskisi gibi olmayacak"
07 Şubat 2011 08:09
Amerikan Başkanı Barack Obama, Mısır'da 13.günü geride kalan protesto eylemleriyle ilgili olarak, Mısır'ın artık eskisi gibi olmayacağını, değişmesi gerektiğini kaydetti.

ABD Başkanı Barack Obama, Mısır'ın eskisi gibi olmayacağını söyledi.

Obama, Fox televizyonunda yayınlanan söyleşisinde, Mısır'da 13. gününü dolduran protesto gösterileriyle ilgili olarak, Mısır'ın eski haline dönmeyeceğini, değişim zamanı olduğunu kaydetti.

Mısır halkının adil ve özgür seçimler istediğinin açık olduğunu ifade eden Barack Obama, Mısır'da sadece bir grup olan Müslüman Kardeşler'in çoğunluğun desteğine sahip olmadığına inandığını bildirdi.

Obama, ayrıca Müslüman Kardeşler'in iyi organize olduklarını ve ideolojilerinde Amerikan karşıtı bazı ifadeler bulunduğunu belirtti.

AA

sunni Müslüman kitap ehlidir.
 // ibrahim çelikoğlu
İran Şii mezhebine sahip bir devlettir.İmam söz sahibidir.Şii'lik İmamlar rejimidir.Sunni Müslüman inancını devlet işlerine karıştıramaz.Günah ve sevabı aracısı olmadan Allah'a bırakır.İnancı Allah ile onun arasındadır.
Bu hiçbir zaman inancından taviz vermek olamaz.Herkez istediği gibi inanır,devletin işine karışmaz.Yardımcı olur.Yeterki kanunlara karşı gelmesi istenmesin.Kötüye alet edinmesin......
07 Şubat 2011 11:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler