YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır Başsavcısı istifa etti
Mısır Başsavcısı istifa etti
09 Temmuz 2013 14:09
Mısır Başsavcısı Abdulmecid Mahmud, başsavcılık makamındaki yürüttüğü görevinde bulunmak istemediğini ve yargıçlık görevine dönmek istediğini belirterek istifasını sundu.

Başsavcı Abdulmecid Mahmud'un istifasının Mısır Yüksek Yargı Konseyi tarafından kabul edildiği bildirildi.

Mahmud'tan boşalan başsavcılık görevini yeni başsavcı atanan dek kendisinin en kıdemli yardımcısının geçici süreyle yürüteceği belirtildi.

Ordu tarafından göreve getirilen geçici Cumhurbaşkanı Mansur tarafından ilan edilen 33 maddelik geçici anayasayı gereği başsavcılık atamalarının yalnızca Cumhurbaşkanı'na ait yetkiler arasında bulunuyor.

Öte yandan istifasını resmi olarak sunan Abdulmecid Mahmud yaptığı açıklamada "Artık şu andan itibaren uzun yıllar başında bulunduğum benim için çok değerli olan bu makamla bir ilişkim kalmamıştır" ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz Perşembe günü makamından ayrılacağını açıklayan Mahmud, "Beni makamımdan azleden kişilere yönelik gelecekte yargı kararlarının uygulanması gerekli olan konularda zor durumda kalma ihtimalimden dolayı ayrılma kararı aldım" dedi.

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi tarafından daha önce görevden alınan Başsavcı Abdulmecid Mahmud, ordunun yönetime el konulmasının ardından tekrar bu göreve getirildi. Mahmud, göreve geldiği gün Başbakan Hişam Kandil hakkında 1 yıl hapis cezası verdikten sonra aynı gün istifa edeceğini açıklamıştı.

 

AA

baş savcının istfası
 // komodor112@hotmail.com
mıusırda darbe oldu atanan bş savcı istifa etti pakistanda derbedensonra yüksek yargı organları da darbeci generallere hoşgeldin deyip onları yücelttiler tc de1960da 1983 ve 28 subatta yüksekyargı da darbenin karşısında msırdaki gibi duramadılar özellikle 28 şubatan sonra ORDUNUN VERDİĞİ BİRİFİNGLERE KATILAN YARGI MENSUPLARINA MISIR ÖRNEK OLMALIDIR...
10 Temmuz 2013 Çarşamba 08:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler