YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır basınında Erdoğan rüzgarı
Mısır basınında Erdoğan rüzgarı
16 Eylül 2011 15:01
Ortadoğu'da esen Erdoğan rüzgarı Mısır ziyeretinde gözler önüne çıkmıştı. Erdoğan'ın bu ziyareti basında da geniş yer buldu...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Arap Baharı'nın yaşandığı Kuzey Afrika ülkelerine yaptığı ziyaretleri, Mısır basını ilgi ile takip ediyor ve Erdoğan'ın temasları gazete ve televizyonlarda geniş yer buluyor.

Mısır'ın yarı resmi El Ahram Gazetesi, Erdoğan'ın Tunus ziyareti sırasında söylediği "İsrail Akdeniz'de istediğini yapamaz. Türk donanması bölgede güçlü ve İsrail'in yapacağı bir hareket bizden tepki görür" sözlerini sayfalarına taşıdı.

Mısır'ın en eski partisi olan Vefd'in yayın organı El Vefd Gazetesi ise Erdoğan'ın bölgeye yaptığı ziyaret ile ilgili hem internet sitesinde hem de gazetesinde yer verdi. 

El Vefd gazetesinin internet sitesinde Tahrir gençliğinin Erdoğan'ı ödüllendireceğini yazdı. Konu ile ilgili haberde, Devrim Gençleri Hareketi üyesi Ahmet Aşur'un bugün yapılacak Cuma gösterilerinde Erdoğan için sembolik bir ödül töreni düzenleneceğine ilişkin görüşlerini okuyucularına duyurdu.

El Vefd ekonomi sayfasında da Türkiye ile Mısır arasındaki ticaret hacminin Erdoğan'ın talimatı ile 5 milyar dolara çıkarılacağını ifade etti.

Bağımsız El Şeruk Gazetesi de Erdoğan'ın devrimci gençlere yönelik konuşmalarını birinci sayfadan verdi. Gazete Erdoğan'ın devrimci gençlere bazı öğütler verdiğini de belirtti.  (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler