YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekiline yumruk
Milletvekiline yumruk
07 Temmuz 2010 18:55
İktidar ile muhalefet arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü, bir vekil aldığı yumruk darbesiyle yaralandı.

İtalya Temsilciler Meclisinde hükümetin gençlik derneklerine ilişkin hazırladığı yasa tasarısının görüşülmesi sırasında iktidar ve muhalefet arasındaki tartışma, milletvekillerinin birbirlerine girmesine neden oldu.

Özgürlükçü Halk Partisi (ÖHP) milletvekilleri ile muhalefetten İtalyan Değerler Partisine (İDP) mensup Franco Barbato arasında kavga, oturuma ara verilmesine yol açtı. Yüzüne yumruk darbesi alan Barbato'nun, Temsilciler Meclisi revirinde ayakta tedavi gördüğü öğrenildi.

Kabinenin en genç üyesi 23 yaşındaki Gençlik Bakanı Giorgia Meloni tarafından hazırlanan yasa tasarısı, kavgayı da beraberinde getirdi. Barbato'nun, tasarıyı eleştirirken, "Meloni yaşlının tekidir, zira yaşlı politikaların peşinden koşmaktadır. Meloni, bu tasarıyla kendisinin mensup olduğu siyasi akıma finansal destek sağlamayı amaçlamaktadır" demesi, ÖHP'ye mensup Barbara Saltamartini ve arkadaşlarının tepkisine yol açtı.

Kadın milletvekili Saltamartini'nin küfrederek Barbato'nun üzerine yürümesiyle başlayan kavga, ancak meclis görevlilerinin de müdahalesiyle sona erdirilebildi. Barbato, arbedede yüzüne bir yumruk darbesi aldı.

İDP Grup Başkanı Massimo Donadi, Barbato'yu revire götürmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Arkadaşımız yüzüne ağır bir darbe aldı. Aldığı darbenin izleri yüzünde açıkça görülüyor" dedi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler