YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mesut Barzani'den Türkiye'ye doğalgaz desteği
Rusya ile ilişkiler gerilirken Türkiye’nin Rus gazına ihtiyacını azaltacak haber Kuzey Irak’tan geldi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, 'Komşumuz Türkiye'ye gaz vermeye hazırız' dedi.
Mesut Barzani'den Türkiye'ye doğalgaz desteği
28 Kasım 2015 / 02:35 Güncelleme: 28 Kasım 2015 / 08:15

Rusya ile artan gerginlikte herkesin merakla ettiği konu Rus gazının kesilip kesilmeyeceği. Konuyla ilgili farklı yorumlar yapılırken, Türkiye’nin Rus gazına ihtiyacını azaltacak haber Kuzey Irak’tan geldi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, zengin doğalgaz rezervlerini Türkiye'nin hizmetine sunacaklarını belirti.

Barzani konuya ilişkin şunları söyledi:

"Komşumuz Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizi bölge için ciddi endişeler doğuruyor.  Türkiye doğalgaz ihtiyacının büyük bölümünü Rusya'dan karşılamakta. Türkiye bu konuda her ne kadar Rusya'ya bağımlı olsa da, sınırlarını ihlal eden Rus uçağını düşürmesi hakkıdır. Sınır namustur, sınır ihlalleri asla kabul edilemez. Türkiye, Rusya ile doğalgaz sorunu yaşaması halinde biz yardımcı olmaya hazırız. Kürt petrolleri yıllar önce Türkiye üzerinden satışa başladı. 2020'den itibaren komşumuz ve kardeşimiz olan Türkiye'ye 50 sene yetecek kadar Kürt gazı mevcuttur"

 // murat
Büyüksün başkan...
08 Aralık 2015 00:53
 // murat altındağ
Başkan barzaniye terörist diyen kendisi terörist tir ulan utanın be başkan Barzani de rus uçağı nı düşüren Türkiye yi destekliyor artık ne bitmez kiininiz varmış eyer Barzani de türkiye yi suçladaydı yada kötöleseydi o zaman hoşunuza giderdi kahrolsun kürt çülük kahrolsun türk çülük yapanlar umarım birgün bir birimize karşı sevgi ve saygı gôrürüz...
08 Aralık 2015 00:37
gerçek kürt
 // burhan polat
işte gerçek kürt tavrı kardeşlik sçylemi budur barzaniyi tebrik ediyorum...
29 Kasım 2015 Pazar 14:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler