YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mesele basın özgürlüğü değil!
Paris saldırılarında timsah gözyaşları dökerken öldürülen Filistinli gazetecilere ses çıkarmayan Avrupa'nın iki yüzlülüğü bir kez daha ortaya çıktı.
Mesele basın özgürlüğü değil!
15 Ocak 2015 / 07:40 Güncelleme: 15 Ocak 2015 / 08:12

Bunun yanı sıra içimizdeki Fransızlar'ın da meselenin karikatüristlerin öldürülmesi olmadığı Peygamber Efendimiz'e hakaret eden karikatürü yayınlamasıyla asıl meselenin din düşmanlığı olduğu görüldü.

Charlie Hebdo katliamı sonrası tüm dünyada protestolar düzenlendi ve terör bir kez daha kınandı. Oysa ki karikatüristlere karşı saldırılar ilk değildi. Paris'te saldırıyı kınamak için yürüyüşe katılan İsrail onlarca karikatüristin katili olarak o gösteride yer almıştı.

Ünlü karikatürsit Naci Ali'yi Londra'da katlettiler

Filistinli ünlü karikatürist Naci Ali 1987 yılında Avrupa'nın göbeği Londra'da uğradığı saldırıda hayatını kaybetmişti. İsrail işgali sonrası topraklarını terk etmek zorunda kalan Naci Ali Hanzala'yı resmeden kişi olarak tarihe geçmişti.

Gazetesine giderken MOSSAD tarafından öldürüldü

Karikatürist Ali 22 Temmuz 1987'de gazetesine gitmek üzereyken İngiltere'nin başkenti Londra'da yol ortasında öldürüldü. Saldırıdan İsrail gizli servisi MOSSAD sorumlu tutuldu. Ali, İsrail'in yaptığı hukuksuzluğu ve hakkı olanı çizmişti.

Batının iki yüzlülüğü

Bugün basın özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü dilinden düşürmeyen batı Filistinli Ali'nin katledilmesi sonrası yürüyüşler düzenlemedi sesini çıkarmadı. Batının çifte standardı Naci Ali gibi onlarca Filistinli gazeteci için devam ediyor. İsrail tarafından hapishaneye atılan gazeteciler yıllarca dört duvar arasında özgür kalacakları günü bekliyor.

Mesele basın özgürlüğü değil

Paralel örgütle işbirliği içinde olan ülkemizdeki Fransızlar'ın da Charlie Hebdo dergisinin Peygamber Efendimiz'e hakaret eden kapağını yayınlamasıyla gerçek yüzleri ortaya çıktı. Yıllardır Katil devlet İsrail tarafından öldürülen gazetecilere sesini çıkarmayan sözde basın özgürlüğü savunucuları mesele dine sövmek olunca en ön sırada yer aldıkları görüldü...

 

TAKVİM

Yerli Fransızlar
 // Boğaçhan
Hadi batılıların zaten alçak ve ikiyüzlü olduğu yüzyıllardır malum, peki bizdeki yerli Fransızlara ne oluyor? Kimden yana olduklarını da böylece göstermiş oldular. Olsun, en azından herkesin safı belli oluyor....
15 Ocak 2015 Perşembe 11:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler