YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Meşal'e suikast düzenleyin'
İsrail Meclisi'nde en çok sandalyeye sahip muhalif Kadima Partisi lideri Shaul Mofaz, Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal'in Gazze'ye gelişini ''suikast için kaçırılmayacak bir fırsat'' şeklinde değerlendirdi.
'Meşal'e suikast düzenleyin'
09 Aralık 2012 / 09:17 Güncelleme: 09 Aralık 2012 / 09:31

Mofaz, ''İsrail, yılanın başını kesmek için büyük bir şans yakalamıştır, Meşal'e en yakın zamanda Gazze'yi terk etmesini öneririm'' ifadelerini kullandı. Mofaz sözlerine şöyle devam etti:

''İsrail zayıflamaya devam ederse Meşal'i (Filistin Devlet Başkanı Mahmud) Abbas'ı birkaç yıl içinde Batı Şeria'da ziyaret ederken göreceksiniz. Biz buna izin vermemeliyiz, Meşal ölümü hak etmiş biridir.''

Kadima Partisi lideri Mofaz, İsrail'le Filistinli gruplar arasındaki ateşkese ilişkin, ''Bu turun galibi Hamas, kaybedeni ise İsrail'dir'' demişti.

Meşal, Hamas'ın 25. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Gazze'ye gelmişti. 1967 Arap-İsrail savaşı sonrasında, ailesiyle beraber 11 yaşındayken Filistin'den çıkmak zorunda kalan Meşal, 45 yıl aradan sonra tekrar Filistin'e gelişini, ''yeniden doğumu'' olarak nitelemişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler