YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel’e 'Erdoğan’a karşılık ver' çağrısı
Merkel’e 'Erdoğan’a karşılık ver' çağrısı
07 Haziran 2016 16:38
Almaya Başbakanı Angela Merkel’e soykırım kararı sonrasında Türkiye’den gelen tepkilere açıkça yanıt verme çağrısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Alman vekillere karşı açıkça tahrik etmekle itham eden Federal Parlamento Başkanvekili Yeşiller partisinden Claudia Roth, Merkel’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerine açıkça karşılık vermesini istedi.

Welt Online’de yer alan habere göre ”Şansölyenin şimdi açık pozisyon alması gerekir” diyen Roth,“Erdoğan’ın yaptığı tüm uygulamalara aykırı. 

Milletvekillerini açıkça tahrik ediyor. Onun bunu sürdürmesine izin verilmemeli. Buna karşı sessiz kalınmamalı“ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’da yaşayan Türklerin arasına nifak sokmaya çalıştığını öne süren Claudia Roth,“Erdoğan, Türkiye’deki çatışma ortamını Almanya’ya taşımak istiyor. Bu tür saldırılarla bizdi de polarize etmek istiyor“ diye konuştu.


DHA

arabalar için de alman vakfı var mı
 // hursit dilaver
ben bizim milleti çok iyi tanırım. boykota falan aldırmaz. o alman arabalarını almaya devam eder. bunun için yüksek vergi koyun,alamasınlar.bizim AKP bu işi becebilecek mi bilmem. aman sakın almanyadan gelen patates soganları hamallara ezdirmesinler de 2015de satın aldığımız 400.000 alman arabasının yerine başka seçenek sunsunlar. güney kore ve japonya,italyaya yönelsinler.bu arada yerli araba yapılmaması için nasıl çalışıyorlar siz de görün artık. işte sebep sadece almanyadan 400.000 araba....
07 Haziran 2016 Salı 17:02
alman arabalarını yüksek vergiyle boykot aklınıza gelir mi.
 // hursit dilaver
Claudia Roth.. senin ülkenden bizim saftirikler için 400.000 araba geldi 2015de 3 marka..bizim devlet gücünü kullansa bu arabalara yüzde 500 vergi koyar ve ülkeye sokmaz. sen de orada satamadığın arabaların egzostunu koklarsın.ama ben bilirim apo için italyan malları protesto edildiğinde bizim antalya halinde yere elmalar armutlar dökülmüş ve hal hamalları tepinip durmuştu da,dünya gülerek izlemişti. hala aynı sanıyorlar zaar..ne bilelim. 400.000 araba gelmesin diye bakalım bu sene ne edecegiz...
07 Haziran 2016 Salı 16:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler