YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel'den Ukrayna için telekonferans zirvesi
Merkel'den Ukrayna için telekonferans zirvesi
08 Şubat 2015 18:13
Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ve Rusya Devlet Başkanı Putin "telekonferans zirvesi" yaptı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Ukrayna’daki krizin çözümü için Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telekonferans yöntemiyle görüştüğü bildirildi.

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert'in yazılı açıklamasında, liderlerin, Ukrayna’nın doğusundaki ihtilaf için kapsamlı çözüm bulma çabaları çerçevesinde önlemler paketi üzerinde çalışmalarını sürdürdükleri ifade edildi.

Bu çalışmalara, çarşamba günü Minsk’te zirve düzenleme hedefiyle yarın Berlin’de devam edileceğine belirten Seibert, Minsk Anlaşması'nı imzalayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Rusya, Ukrayna ve ayrılıkçılardan oluşan temas grubunun temsilcilerinin de çarşamba gününe kadar Minsk’te bir araya geleceğini kaydetti.

Merkel ve Hollande, Ukrayna’nın doğusundaki ihtilafa çözüm bulmak için cuma günü Putin ile Rusya’nın başkenti Moskova’da, bir gün önce de Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Poroşenko ile görüşmüştü.

 

AA

Etiketler:
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler