YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel'den tarihi itiraf
Merkel'den tarihi itiraf
18 Ekim 2010 08:46
Almanya Başbakanı Angela Merkel, çok kültürlülüğün başarız kaldığını söyledi. Merkel "Göçmenlerin teşvik edilmesi ve kendilerinden bazı şeylerin talep edilmesi konusundan başarısız olduk"dedi.

Almanya Başbakanı Merkel, ülkede çok kültürlülüğün başarısız kaldığına inandığını söyledi. Merkel, “Göçmenlerin teşvik edilmesi, kendilerinden bazı şeylerin talep edilmesi konusunda başarısız olduk” dedi.

Merkel, Hristiyan Birlik partilerinin gençlik kollarında yaptığı konuşmada, Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Horst Seehofer’in ‘’Çok kültürlülük tümüyle başarısız kaldı’’ şeklindeki görüşlerini destekledi.

Göçmenlerin, yasalara uymanın yanı sıra Almancayı da çok iyi öğrenmesi gerektiğini belirten Merkel, göçmenlerin teşvik edilmesi, kendilerinden aynı zamanda bazı şeylerin talep edilmesi gerektiğini, göçmenlerden bazı şeyleri talep etme politikasının geçmişte yetersiz kaldığını savundu.

3 ALMANDAN 1'İ ‘YABANCILAŞTIK’ DİYOR

Almanya’da son yapılan bir araştırma, ekonomik krizin bir sonucu olarak ülkede aşırı sağcılığın arttığını ortaya koymuştu. Alman Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) yakınlığıyla bilinen Friedrich Ebert Vakfı tarafından yapılan araştırmaya göre, her 3 Alman’dan biri, ülkesinin “fazlaca yabancılaştığına” inanıyor ve her 10 kişiden biri ülkede diktatörlük istiyor. Araştırma ülkedeki Müslümanlara yönelik çarpıcı düşünceleri de ortaya koymuştu. Buna göre halkın yüzde 58’i Müslümanların ibadetinin büyük ölçüde kısıtlanması gerektiğine inanıyor. Doğu eyaletlerinde bu oran yüzde 75’e kadar yükseliyor.

MESUT ÖZİL ÖVGÜSÜ 

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un, İslamiyet’in Almanya’nın bir parçası olduğu şeklindeki sözlerini ise doğru bulduğunu ifade eden Merkel, ‘’Bunu sadece Mesut Özil’de görmüyoruz’’ diye konuştu.

Star
 

ab diyarbakırdan geçer diyenler utansın...
 // ibrahim çelikoğlu
Almanyada yaşayan yabancı işçiler üçüncü sınıf katagorisindedirler.
Yetmiyormuş gibi uyum isteriz diye bastırıyorlar.Uyum isterizdeki maksatları;Müslünan olmaktan vazgeçip,Hıristiyan olmalarıdır.
Hani AB insan hakçıları nerede?.Hani din özgürlüğü vardı?.Merkel düne kadar Alman tabasına sahip değildi.Doğuda terörist seviyesine sahipletrden bir aileye ait ne üdüğü belirsiz.Aynı konumunu sürdürüyor.Kıbrıs'ı alet ederek insanların acı çekmesine zemi...
18 Ekim 2010 11:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler