YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel'den Sisi'ye soğuk duş!
Sisi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Almanya Başbakanı Merkel, Mısır'da ki idam cezalarına karşı olduklarını belirterek tepkisini dile getirdi.
Merkel'den Sisi'ye soğuk duş!
04 Haziran 2015 / 01:37 Güncelleme: 04 Haziran 2015 / 08:12

Başbakanlıkta, Sisi ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Merkel, Sisi ile Mısır'da Müslüman Kardeşler ve muhalefet üyelerine verilen idam cezalarını görüştüklerini kaydederek, "Çok sayıda idam cezası var. Bize göre bunlar engellenmeli. Almanya idam cezasına karşı" dedi.

Mısır'ın bölgesinde ekonomik gelişme ile istikrara ulaşmak için çaba gösteren bir ülke olduğuna işaret eden Merkel, görüşmede Mısır'ın Sina Yarımadası'nda istikrarı sağlamaya çalıştığından bahsettiğini anlattı.

"Terör suçundan dahi olsa..."

Almanya ve Mısır arasında sıkı bir birlikteliğin olması için birçok güzel nedenin olduğunu ifade eden Merkel, "Bazı konularda farklı fikirlerimiz var. Bunlardan biri de her ne sebepten olursa olsun hatta terör suçundan olsa dahi insanların ölüm cezası ile cezalandırılmamaları" diye konuştu.

 

AA

.
 // Ömer
Kararın 16 haziran tarihine ertelenmesine dikkat ediniz! Menderes, Özal,Bitlis,... bu tarihlerde yaşanan olayların sonucunda kimlerin(hangi devlet) büyük kazanımlar elde ettiğini, detaylı analiz edilir ise bu ülke de çok şey çözülür. ...
04 Haziran 2015 Perşembe 11:08
 // Memet
Esas terör suçundan yargılanması gereken sisi ve ekibi, sizde teröre yardım ve yataklıktan suçlusunuz......
04 Haziran 2015 10:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler