YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel'den Davutoğlu'na taziye mesajı
Merkel'den Davutoğlu'na taziye mesajı
10 Ekim 2015 19:18
Almanya Başbakanı Merkel: "Türk hükümetinin ve Türk toplumunun, bu anda birlikte duracağına ve teröre karşı beraberlik ve demokrasiyle karşı koyacağına inanıyorum"

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in,  Ankara’daki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'na taziye mesajı gönderdiği bildirildi.

Federal Basın ve Enformasyon Dairesince yapılan açıklamaya göre, Merkel Davutoğlu’na  başsağlığı diledi.

Merkel mesajında, büyük üzüntü ve şaşkınlıkla Ankara'da bu sabah çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği muhtemel terör eylemini öğrendiğini belirtti.

Derinden hissettiği  acıyı paylaştığını kaydeden Merkel, "Terör saldırıları olduğu yönündeki belirtilerin teyit edilmesi durumunda bunlar, doğrudan vatandaşlık haklarına, demokrasiye ve barışa karşı çok korkakça eylemlerdir" ifadesini kullandı.

 Kurbanların çoğunun, beraberlik ve şiddete karşı yapılacak bir gösteriye katılmak istediğini belirten Merkel, bunlara saldırmanın toplumun birlikteliğini hedefleyen bir eylem olduğunu kaydetti.

Merkel, bunun yıldırma ve korkuyu yayma çabası olduğunu da belirterek,  Türk hükümetinin ve Türk toplumunun bu anda birlikte duracağına ve teröre karşı beraberlik ve demokrasiyle karşı koyacağına inandığını vurguladı.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına  başsağlığı dileyen Merkel, yaralılara da acil şifalar diledi.

 

AA

Allah Allah
 // enver
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
10 Ekim 2015 Cumartesi 21:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler