YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel krizde, ekonomi çöküşte
Almanya'da dünyaca ünlü dev şirketler ardı ardına işçi çıkaracaklarını açıklamaya başladı.
Merkel krizde, ekonomi çöküşte
11 Şubat 2014 / 09:45 Güncelleme: 11 Şubat 2014 / 11:54

Volvo şirketi ağır vasıta üretiminde çalışan 4 bin 4 yüz çalışanı ile yollarını ayıracağını duyurdu. Volvo, ağır vasıta üretiminde dünyada ikinci sırada geliyor.

Elektronik devi SONY de ekonomik gelişmelerin kendisini de 2014 baharına kadar dünya çapındaki yaklaşık 5 bin kadar TV ve bilgisayar alanındaki çalışanı ile yollarını ayırmak zorunda bıraktığını açıkladı. Bu kervana Airbus da bin kadarı Bavyera'da olmak üzere toplam 2 bin 500 çalışanının işine son vererek katılıyor.

Kimya devlerinden olan BASF yönetimi de işçi temsilcileri ile konuşarak 250 kişilik bir kadro küçülmesine gideceklerini belirterek bunların tamamen idari kadrodan olacağının altını çizdi. Mikroçip üreticisi Intel 5 bin çalışanını hedeflediğini belirterek bunların daha çok emekliye ayırma ve gönüllü ayrılmak isteyenlere yardımcı olmak şekliyle gerçekleşeceğini duyurdu.

Essen'li RWE enerji devi ise küçülmeye devam ediyor. Şirket, toplam bin 500 kişilik çalışan sayısını yarıya indirerek 750 kişiyi hedeflediklerini açıkladı.

Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in ekonomik durumla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler