YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel inandırıcı bulunmadı
Merkel inandırıcı bulunmadı
24 Haziran 2013 12:13
Almanya'da yapılacak genel seçimler öncesinde koalisyonun iki ortağı Hristiyan Demokrat Parti (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik Partilerinin (CSU) açıkladığı seçim programı, sert şekilde eleştirildi.

CDU ve CSU seçim programında, çocuk parasında artış, "annelik döneminin" emekliliğe sayılması, okul ve alt yapıya yıllık bir milyar avro daha fazla yardım ve kira bedellerin yükselmesinin engellenmesi vaadinde bulundu.

İktidar ortaklarının seçim programının maliyetinin, 28, 5 milyar avroyu bulacağı ifade edilirken, iki partinin lideri bu rakamın bütçeye herhangi bir etksinin bulunmayacağını savunuyor.

CDU ve CSU'nun seçim programına karşı çıkan koalisyonun diğer ortağı FDP ise vaatleri "tatlı zehir" olarak niteledi.

SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel de iktidarın iki büyük ortağının seçim programını "sahte bir program" şeklinde değerlendirdi. Gabriel, CDU ve CSU'nun seçim programındaki planların ödeneğinin karşılığı olmadığını, seçmenlere bu konuda güvendiklerini söyledi.

Öte yandan özel N-tv haber kanalı tarafından yapılan bir ankete göre, halkın yüzde 64'ü, Başbakan Agela Merkel'in seçim programını inandırıcı bulunmadı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler