YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel: "Biz İsrail'in tarafındayız"
Merkel: "Biz İsrail'in tarafındayız"
18 Temmuz 2014 15:15
Almanya Başbakanı Merkel, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, İsrail'in kendini savunma hakkı bulunduğunu belirterek, Almanya olarak İsrail'in tarafında olduklarını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, İsrail'in kendini savunma hakkı bulunduğunu belirterek, Almanya olarak İsrail'in tarafında olduklarını söyledi.

Berlin'deki Federal Basın Merkezin'de gazetecilerle bir araya gelen Merkel, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Merkel, İsrail'in tutumunun ölçülü olması gerektiğini ifade etti.

Telaviv ve Kudüs'ün Hamas'ın elindeki roketlerle vurulabileceğini savunan Merkel, "Hamas'ın elinde yeni silahlar var. Her saldırıya uğrayan ülke kendisini savunacaktır. Almanya olarak İsrail'in tarafındayız'' diye konuştu.

Angela Merkel, Mısır'ın İsrail ve Filistin'e önerdiği ateşkes teklifine de değinerek, ''Ümit ediyoruz ki Mısır'ın inisiyatifi Arap coğrafyasında kabul görür'' dedi.

Filistin ve İsrail arasında yaşanan kriz konusunda, siyasi bir çözümün gerektiğini belirten Merkel, çözümün iki devletli modelden geçtiğini vurguladı.

Angela Merkel, sorunun çözümüne katkı için Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in bölgeye gittiğini ve bazı temaslarda bulunduğuna işaret ederek, Mısır'ın ateşkes için aldığı arabulucuk insiyatifinin kabul görmesini ümit ettiğini sözlerine ekledi. 

Israilin yani
 // Kemal
Bakalım kıyamette de İsrailin yanında olmak isteyecen mi? ...
18 Temmuz 2014 Cuma 17:29
Cehennem neden var?
 // A.SAĞ
İğrenç kadın Merkel; Gezi olaylarında insan hakları çiğneniyor demiştin!.... Gazzede insanlar-bebekler öldürülüyor. Cehennemde de İsrailin yanında olursun artık......
18 Temmuz 2014 Cuma 15:22
pıs musluman dusmanları
 // mustafa
bunlar pıslık ınsanlık dusmanları
...
18 Temmuz 2014 Cuma 15:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler