YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merkel atağa geçti! Bin 200 asker...
Merkel atağa geçti! Bin 200 asker...
29 Kasım 2015 10:10
Almanya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Volker Wieker, Suriye'de DAEŞ'e karşı mücadelede kullanılmak üzere Almanya'nın göndereği Tornado keşif uçaklarının konuşlanacağı yerler konusunda Türkiye ve Ürdün ile görüşüldüğünü bildirdi.

 Wieker, Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, Suriye'de görev  yapacak keşif uçakları, bir fırkateyn ve bir yakıt ikmal uçağı için yaklaşık bin  200 askerin bölgeye gönderileceğini belirtti.

Alman genelkurmay Başkanı, gönderilecek 4 ila 6 keşif uçağının silah  taşımayacağını kaydederek "Uçakların İncirlikte ve Amman'da konuşlandırılması  için Türkiye ve Ürdün ile karşılıklı görüşmeler sürüyor" dedi.
 
Volker Wieker, "Koalisyon güçlerinin bombalama yapmak için yeterince  güç ve araçları var. İhtiyaç duyulan, karada neler olduğunun tespit edilmesi. Bu  konuda bizim Tornado uçaklarımızın çok katkısı olacak" dedi.

Almanya, Paris'teki terör saldırılarının ardından terör örgütü DAEŞ  ile mücadeleyi yoğunlaştırma kararı alan Fransa'ya destek için Suriye'ye Tornado  keşif uçaklarının yanı sıra, deniz kuvvetlerine ait bir fırkateyn ve bir yakıt  ikmal uçağı göndereceğini açıklamıştı.

Almanya, DAEŞ ile mücadele eden Irak Kürt Bölgesi Yönetimi (IKBY)  güçlerini eğitmek için bölgede askeri birlik bulunduruyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler