YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merapi, can almaya devam ediyor
Merapi, can almaya devam ediyor
13 Kasım 2010 08:15
Endonezya'da Merapi yanardağında meydana gelen patlamalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 240 olduğu bildirildi.

Endonezya'daki Merapi Yanardağı'nda meydana gelen bir dizi patlamanın ardından ölenlerin sayısının 240'a yükseldiği bildirildi.

Ulusal Afet İdaresi Kurumu yetkilisi Devanto, ölü sayısının 206'dan 240'a çıktığını söyledi. Devanto, dün enkazdan 8 kişinin cesedinin çıkarıldığını, diğer kişilerin ise hastanede hayatını kaybettiğini ifade etti.

Endonezyalı yetkililer, 5 Kasımda şiddetli bir patlamayla faaliyete geçen Marapi çevresinde için için yanan ve volkan külleri altında kalan köylerden cesetleri toplamaya devam ediyor.

Yetkililer, ara sıra kızgın kül püskürtmeye devam eden yanardağda yeniden büyük bir patlama olabileceğini belirterek, bölge sakinlerini yanardağdan uzak durmaları konusunda uyarıyor.
AA

www.depremerkenuyari.com
 // Hüsamettin şener
şe yaramaz TSUNAMİ erken uyarı sistemine Milyarlarca dolar harcarsanız. Sonundada hiç işe yaramadığını görürseniz. Ölenlerin katledilişlerine ortak oldunuz demektir.
Bende Endonezya hükümetine müracaat etmiştim Yıllar önce. Hiç ses çıkartmadınız her islam ülkesindeki siyasi avantacı idareciler gibi.
Ama bir TÜRK olarak web sayfamdan uyardım 7. magnitüdü geçeceğini üç volkan patlaması olacağını önceden bildirdimki tedbir alasınız diye.
Hem rüşvet al...
15 Kasım 2010 20:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler