YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Menbiç'te katliam korkusu!
PYD, ABD özel kuvvetlerinin desteğiyle Suriye'de Menbiç’e girdi. Şehir merkezine 600 metre mesafedeki İttihad Üniversitesi’ni ele geçirerek karargah yapan PYD’lilerin katliam yapmasından korkuluyor.
Menbiç'te katliam korkusu!
12 Haziran 2016 / 15:07 Güncelleme: 12 Haziran 2016 / 15:11

ABD ve terör örgütü PYD/PKK yaklaşık 2 haftadır kuşatma altında tuttukları Menbiç'e girdi.

Dün saat 21.00'de kuzey yönünden giren ilk birliklerde; ABD özel kuvvetleri mensubu 150 asker, 700 kadar da PYD'li terörist yer aldı.

DAEŞ'in tuzakladığı bombalar ve yoğun direnişi karşısında geri çekilen PYD'li ve ABD'li güçler, şehrin 600 metre içinde yer alan İttihad Üniversitesi'ni ele geçirerek karargah olarak kullanmaya başladı. Şehirdeki sokak çatışmaları gece boyunca sürdü.

70 BİN SİVİL KAÇIŞ YOLUNDA

İlçede halen 150 bin sivilin yaşıyor. 70 bine yakın insanın son çatışmalardan dolayı bölgeyi terk etti. Azez yönüne kaçmaya çalışan insanlar tehlikelerden dolayı el-Bab'a sığınmak zorunda kalıyor.

Önümüzdeki günlerde daha büyük göç hareketliliği bekleniyor. IŞİD, son 3 günde 46 köyden direnmeden çekilmişti. DAEŞ sonrası özerklik ilanına hazırlandığını duyuran PYD, Menbiç'in adını Kürtçe'de “ölümsüz gelin” anlamına gelen Mabuk olarak değiştirmişti.

Ele geçirdiği bölgelerin demoğrafisi ile oynayan PYD'nin yüzde 95'i Arap olan ilçede etnik temizliğe girişmesinden endişe ediliyor.

 

YENİ ŞAFAK

HİÇ TELAŞA KAPlLMAYALlM ➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
12 Haziran 2016 Pazar 16:53
GİRER DOSTLAR GİRER ➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
DEVLET OLARAK, MİLLET OLARAK, ÜMMET OLARAK BİZDE ADlNl "BEKLE GÖR", "YURTTA SUS CİHANDA SUS" PlSlRlKLlĞl VAR OLDUĞU MÜDDETCE, YPG DAHA NERELERE GİRER NERELERE.. YETERKİ BİZLER SABlRLl OLALlM!!!...
12 Haziran 2016 Pazar 16:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler