YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meksika'da silahlı çatışma: 14 ölü!
Meksika'da silahlı çatışma: 14 ölü!
11 Nisan 2013 08:30
Meksika'nın batısındaki Michoacan eyaletinde federal polisle uyuşturucu çeteleri arasında çıkan silahlı çatışmalarda 14 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Son yıllarda uyuşturucu bağlantılı şiddet olaylarında artışa sahne olan Michoacan eyaletindeki ilk çatışma, Gabriel Zamora kasabasında meydana geldi.

Federal polisten yapılan açıklamada, helikopter içindeki polislerin, 4 araç içinde silahlı kişileri belirleyer yönelmeleri üzerine araçtakilerin polislere ateş açtığı bildirildi. Polislerin açılan ateşe karşılık vermesi üzerine 5 saldırganın öldüğü belirtilen açıklamada, ölen kişiler arasında Michoacan'da üslenmiş bir uyuşturucu karteleninin lider kadrosunda yeralan bir kişinin de bulunduğu kaydedildi.

Apatzingan kasabasında meydana gelen olayda da polis eşliğinde, Meksika devriminin ünlü lideri Emiliano Zapata'nın ölüm yıl dönümünü anmak amacıyla seyahat eden Meksikalıların bulunduğu araç konvoyuna silahlı kişilerce ateş açıldı. Polis yetkilileri, konvoyu koruyan polislerin açtığı karşı ateş sonucu olayda saldırganlardan birinin öldüğünü belirtti.

Silahlı saldırıya karşın yoluna devam eden konvoya bu kez de bir üst geçitten ateş açması üzerine 8 kişi öldü, 2'si polis olmak üzere 8 kişi yaralandı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler