YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mekke'de çatışma! Ölü ve yaralılar var
Suudi Arabistan'ın Mekke bölgesinde terör hücresine yapılan baskında 4 teröristin öldüğü, Cidde kentinde de terör hücresi ile bağlantısından şüphe edilen 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Mekke'de çatışma! Ölü ve yaralılar var
06 Mayıs 2016 / 00:30 Güncelleme: 06 Mayıs 2016 / 00:33

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Mansur et-Turki'nin yazılı açıklamasına göre, "terör faaliyetleri yürüttüklerinden" şüphelenilen kişilere yönelik Mekke bölgesinde takip başlatıldı. Güvenlik güçlerinin bir hücre evinin çevresini sarmasını sardı. Bu sırada güvenlik güçlerine ateş açılması üzerine eve operasyon yapıldı.

Turki, hücre evine düzenlenen operasyonda 2 teröristin öldürüldüğünü, diğer ikisinin ise üzerlerindeki canlı bomba yeleklerini patlatarak intihar ettiklerini belirtti.

Operasyonun kısa sürede sona erdiğini ifade eden Turki, olayda herhangi bir güvenlik görevlisi veya vatandaşın zarar görmediğini bildirdi.

Turki, Cidde kentinde de hücre evi ile bağlantısından şüphe edilen 2 kişinin gözaltına alındığını, soruşturma sonucu ile ilgili kamuoyunun bilgilendirileceğini açıkladı.

AA

 // Ahmet
Vallaha ben Mekke Medine için savaşırim bir cnm var oda Medine Mekke'ye kurban olsun...
06 Mayıs 2016 09:21
 // Oktay
İslam ordusu boşamı kuruldu..Bu teröristlerin dini kitabı yok.Adamlar mekkeye kadar geldi.Bunların kökü ne zaman kazınacak müslüman alemi huzura rahata ne zaman erecek ne zamana kadar sürecek....
06 Mayıs 2016 08:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler