YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Medvedev'le ortak açıklama
Medvedev'le ortak açıklama
12 Mayıs 2010 12:51
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Medvedev'den ortak basın açıklaması...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında enerji konusunda büyük projeler gerçekleştirildiğini belirterek  ''Yeni projeler de önümüzdedir. Bu projeler konusunda da işbirliği kararımız bir kez daha teyit edilmiştir. Gerek yeni petrol boru hatları, doğalgaz boru hatları gerek nükleer enerji konularındaki geldiğimiz durumu bir kez daha karşılıklı gözden geçirdik'' dedi.

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Türkiye ile Rusya arasında turistik vizenin kaldırılmasına ilişkin anlaşmanın "tarihi bir anlaşma" olduğunu ve "her şeyden önce milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracağını" söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte düzenlenen basın toplantısında, "Bu anlaşmanın kabulü için metinler hazırlandı ve en kısa zamanda yapılacak çalışmayla anlaşma yürürlüğe girecek" diyen Medvedev, anlaşmayı hazırlayan tüm taraflara teşekkür etti.

Bugün yapılan çalışmaların daha önce yapılmış kapsamlı çalışmaların bir devamı mahiyetinde olduğunu ifade eden Medvedev, Abdullah Gül'e Rus heyetine gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Medvedev, iki ülke arasında vizenin kaldırılması yolundaki anlaşmanın "tarihi bir anlaşma" olduğunu belirterek, "Her şeyden önce milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracak bir anlaşmadır. Tabii ki bu konuda başka faydalar da var, ancak insani bağlantısı daha önemli. 30 günlük ziyaret yapan herkes için, bizim turistlerimiz için de geçerli olacaktır" dedi.

Rusya Devlet Başkanı, kriz öncesi dönemde Türkiye'ye gelen Rus turist sayısının 3 milyon olduğunu hatırlatarak, geçen yıl 2,5 milyon insanın Türkiye'ye geldiğini, şimdi çok sayıda insanın vize parası vermeden Türkiye'ye gelme imkanı bulacağını söyledi. (AA)

Gül'ün gafleti...
 // ibrahim çelikoğlu
Gül'ün iyi bir devlet başkanlığı yapacağına inandık umut kaynağımız olarak gördük.Malesef yanıldık mı diye düşünceye kapıldık.
Bide devlet başkanlığına yakışmayan tutumu;Elinde kalem bizleri şok etti.Cumhurbaşkanı'nın görevi T.C.D.'tinin kanunlarına sahip çıkması kollaması olmalıdır.Yaptığı haraket kanunsuzluğa davet olduğundan cumhuriyet düzenine karşı koyup orman kanunlarına davettir....
12 Mayıs 2010 12:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler